Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Teravih Namaz ı ile ilgili Hadis ler , Teravi Namaz ıyla ilgili Hadis -i Şerifler Teravih Namaz ı hakkında çok sayıda hadis rivâyet edilmiştir.. Ebû
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Peygamber efendimizin teravih namazı ile ilgili hadisleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Teravih Namazı ile ilgili Hadisler, Teravi Namazıyla ilgili Hadis-i Şerifler

  Teravih Namazı hakkında çok sayıda hadis rivâyet edilmiştir..

  Ebû Hureyre'nin naklettiği bir hadise göre Sevgili Peygamberimiz Resulullah (s.a.v), Ramazan gecelerini ihya etmeyi teşvik etmiş ancak bunu kesin olarak emretmemiştir.

  Bu konuda;
  "Her kim inanarak ve karşılığını Allah'tan bekleyerek Ramazan'ı ihya ederse, geçmiş günahları bağışlanır" diye buyurmuştur.

  Hadis alimlerinden en-Nevevî, Hz. Muhammed (s.a.s)'in ashabına Ramazanı ihya etmeyi vacip kılmadığını, fakat mendup olarak emredip teşvik ettiğini, İslâm alimlerinin de bunun mendup olduğunda ittifak ettiklerini kaydetmektedir.
  En-Nevevî, "Ramazanı ihya etmenin, teravih namazını kılmakla hasıl olduğunu" da zikretmektedir. Bu açıdan Hz. Muhammed (s.a.s)'in, "her kim Ramazan'ı ihva ederse" sözü, "her kim geceleri namaz kılarak Ramazan'ı ihya ederse" şeklinde anlaşılmalıdır. Nitekim Abdurrahman b. Avf'ın naklettiği bir hadiste Hz. Muhammed (s.a.s):

  "Şüphesiz Allah Ramazan orucunu farz kıldı. Ben de Ramazan gecelerini ihya etmeyi sünnet kıldım. Her kim inanarak ve sevabını Allah'tan bekleyerek Ramazanoruçla, gecelerini namazla ihya ederse, anasından doğduğu gün gibi günahlarından temizlenmiş olur" buyurmaktadır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Peygamber efendimizin cuma namazı ile ilgili hadisleri
 3. Peygamber efendimizin adaletle ilgili hadisleri
 4. Peygamber efendimizin abdest ile ilgili hadisleri
 5. Peygamber efendimizin türklerle ilgili hadisleri
 6. Peygamber efendimizin ticaretle ilgili hadisleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri