Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Selavatlar okunuşu ve manası Salavatlar Aleyhisselam Manası: Allah ın selamı , onun üzerine olsun. Aleyhissalatu vesselam Manası: Allah ın salatu selamı onun üzerine olsun. Sall

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Thumbs up Selavatlar okunuşu ve manası

  Sponsorlu Bağlantılar
  Selavatlar okunuşu ve manası


  Salavatlar
  Aleyhisselam


  Manası:
  Allahın selamı, onun üzerine olsun.


  Aleyhissalatu vesselam

  Manası:
  Allahın salatu selamı onun üzerine olsun.  Sallallahu aleyhi ve sellem

  Manası:
  Allahu Teala, Ona salatu selam etsin.  Allahumme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed

  Manası:
  Allahım! (peygamberimiz) Hz.Muhammed"e ve aline (evladu iyaline) rahmet eyle.


  Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim

  Manası:
  Ey Allahım ! Efendimiz, büyüğümüz Muhammed"e, evladu iyaline, ashabına salatu selam eyle.(Rahmet et, selametlik ver.)  Allahumme salli ala Muhammedin ve enzilhul"muk"adel"mukarrabe indeke yevmel"kıyameti.

  Manası:
  Ey Allah"ım! Hz. Muhammed"e Salatu selam et, ve onu kıyamet gününde sana yakın bir yere(makam-ı Mahmut"a) indir.  Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin tıbbil"kulubi ve devaiha ve afiyetil, abdani ve şifaiha ve nuril"ebsari ve ziyaiha ve ala alihi ve sahbihi ve sellim.

  Manası:
  Ey Allahım ! kalblerin doktoru ve devası, vucutların şifası, gözlerin nuru ve ziyası olan Muhammed"e (S.A.V.) aline ve ashabına salatu selam eyle.  Allahumme salli ve sellim ve barik ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammedin bi"adedi ilmike

  Manası:
  Ey Allahım ! efendimiz Hz. Muhammed"e (S.A.V.) ve efendimiz Hz.Muhammedin (S.A.V.) aline nihayetsiz olan ilminin adedince salatu selam ve bereketler ihsan eyle.  Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin mahtelefel-melevani ve teakabel-asarani ve kerraral-cedidani vestekbelel-ferkadani ve belliğ ruhahu ve ervaha ehl-i beytihi minnat-tahiyyete vesselame verham ve barik ve sellim aleyhi ve aleyhim teslimen kesiran kesira.

  Manası:
  Allah"ım melevan, asaran, cedidan ve ferkadan yıldızları devam ettiği müddetçe Efendimiz Muhammed"e (S.A.V.) salat ve selam eyle. O"nun ve ehl-i beytinin ruhuna bizden saygı ve selam ulaştır.  Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali Muhammedin ve Ademe ve Nuhin ve İbrahime ve Musa ve İsa ve ma beynehum minen"nebiyyine vel"murselin. Salevatullahi ve selamuhu aleyhim ecmain.

  Manası:
  Allahım ! Hz.Muhammed"e(S.A.V.), Hz.Adem, Hz.Nuh,Hz.İbrahim,Hz.İsa(A.S.V.) ve bunların arasında (gelip geçmiş bütün) peygamberlere rahmet ihsan eyle.  Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin abdike ve Resulike ve alel"muminine vel"muminati vel"muslimine vel"muslimati.

  Manası:
  Allahım ! kulun ve Resulun Hz.Muhammed"e salat (Rahmet) et. Mümin olan erkek ve kadınlara, müslüman olan erkek ve kadınlara da merhamet eyle.  Allahumme Salli ala Ruhi seyyidina Muhammedin fil"ervahi ve salli ala cesedi seyyidina Muhammedin fil"ecsadi ve salli ala kabri seyyidina Muhammedin filkuburi. Allahhumme belliğ minni tehiyyeten ve selama.

  Manası:
  Ey Allahım! Ruhlar içinde sevgili peygamberimiz Hz.Muhammedin ruhuna, cesedler içinde Hz.Muhammedin (A.S.V) cesedine, kabirler içinde Hz.Muhammedin (A.S.V.) kabrine salatu selam eyle. Allahım, benim selamımı sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed (A.S.V.)"in aziz ruhuna vasıl eyle (ulaştır).  Allahumme salli ala Muhammedin ve ezvacihi ve zurriyetihi kema salleyte ala İbrahime, ve barik ala Muhammedin ve ezvacihi ve zurriyetihi kema barekte ala İbrahime inneke hamidun mecid.

  Manası:
  Ey Allahım! Hz.Muhammed"e zevcelerine ve soyuna rahmet et. Hz.İbrahime rahmet ettiğin gibi. Hz.Muhammed"e, zevcelerine ve soyundan gelenlere bereket ver. Hz. İbrahime bereket verdiğin gibi. Gerçek ki, Sen, Hamidsin(Öğülmüş yanlız sensin) Mecidsin (şan ve şeref sahibisin).  SALAVAT-I HIZIR
  Allahümme Salli Ala Seyyidina Muhammedin ve alihi ve selleme adede ma alimte,
  Allahümme Salli Ala Seyyidina Muhammedin ve alihi ve selleme zinete ma alimte,
  Allahümme Salli Ala Seyyidina Muhammedin ve alihi ve selleme mil"e ma alimte.

  Açıklama:
  Menahicil İbad kitabında bulunmaktadır. Hızır Alleyhisselam" ın bazı evliyaya talim buyurduğu rivayet olunur.  Allahumme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed, kema salleyte ala İbrahime ve ala ali ibrahim,. İnneke hamidun mecid.

  Manası:
  Ey Allahım, Hz.Muhammed"e ve O"nun aline salat et. Hz. İbrahim (A.S.)"a ve aline salat ettiğin gibi. Şüphe yok ki, sen Hamidsin,(Öğülmüş yalnız sensin), Mecidsin (Şan ve şeref sahibi yanlız sensin)  Allahumme barik ala Muhammedin ve ala ali Muhammed, kema barekte ala İbrahime ve ala ali İbrahim, İnneke hamidun mecid.

  Manası:
  Ey Allahım, Hz.Muhammed"e ve O"nun aline mübarek eyle. Hz. İbrahim (A.S.)"a ve aline mübarek eylediğin gibi. Şüphe yok ki, sen Hamidsin,(Öğülmüş yalnız sensin), Mecidsin (Şan ve şeref sahibi yanlız sensin)


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Fatiha Okunuşu
 3. Kenzül Arş Duasının Fazileti Ve Arapça - Türkçe Okunuşu - manası...
 4. Fil Süresi Tecvitli Okunuşu
 5. Fil Süresi Türkçe Okunuşu
 6. Sad Süresinin Okunuşu
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri