Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Hayatın anlamı Sevdiğim , Bazen insanlar düşünürler. Hayatın anlamı nedir diye... Bunu zaman zaman ben de düşünüyorum. Hayatın anlamı nedir diye… En azından seni tanıyıncaya

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hayatın anlamı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hayatın anlamı  Sevdiğim,


  Bazen insanlar düşünürler. Hayatın anlamı nedir diye... Bunu zaman zaman ben de düşünüyorum. Hayatın anlamı nedir diye… En azından seni tanıyıncaya kadar düşünüyordum.


  Gerçeklerin acı olduğunu ve bu yüzden biberin gerçek olduğunu anlatan bir espriyi hatırladım. Halbuki biliyor musun, bütün biberler tatlıdır. Zira hayat sanıldığı kadar acımasız ve acı değil. Sadece hayattaki tadı alabilmeli, kendi istediğin gibi yaşayabilmelisin.


  Çevrenin ne diyeceğini umursamadan.. Zira sen yaşayamadıklarınla ölüp gittiğinde çevrenin sana bir yardımı olmayacak. Kendini özgür bırak, ne hissediyorsan onu yap. Çoğu insan mesela benim gibi, ne yapman gerekiyorsa onu yapma, bırak duygularını perdelemeyi, bırak nehirler gibi coşsun onlar.  Bir sevdiğinin elini tutarken yaşadıklarının yanlış olduğunu düşünüp hayıflanma, bırak o sevgi tüm benliğini sarsın. Eğer onun gerçekten aradığın olduğuna inanıyorsan, ona sımsıkı sarıl, onu yaşa, onu bırakma.


  Günün birinde belki anlarsın ne kadar sevdiğini, ne kadar sevebileceğini, ne kadar sevildiğini, ne kadar sevilebileceğini ama iş işten geçmiş, sevgilin, seni seven gitmiş, yitmiş olabilir.
  İşte o zaman üzülme vaktidir. Yerli yersiz ağlama vaktidir. İşte o zaman çevrene dönüp, şimdi ne yapacağım diye sorma vaktidir.


  Alacağın cevabı sana söyleyeyim güzelim. Bilmiyorum diyecekler, senin dediğin gibi. Ben biliyorum oysa, sen de biliyordun. Hep bildin zaten, ama öyle olmadın. Ama artık sen de biliyorsun, biliyorsun ki, en azından bir kez gerçekten sevildin.Ve yine biliyorsun ki bu sevgi bitmeyecek. En azından ben bitene kadar.


  Yaşa... Doğru bildiğin insanı bul ve onunla yaşa, ama bu dostunu sakın unutma... Bil ki unutulmayı hiç sevmem. Ve bil ki kurallarım vardır, herkes buna uymak zorundadır.Dostlarım benden önce ölemezler. Dostlarım benden çok üzülemezler. Dostlarım benden çok sevemezler. Ve dostlarımı benden çok kimse sevemez.


  Artık Wiestmich’in dostusun.Yaşa bu hayatı sevdiğim, limon gibi sömürerek, tüm ekşiliğine rağmen tadını alarak yaşa!.


  Yazan - J. Y Wiestmich
  Fotograf - Numan Serteli


  (Bu yazı "Microsoft Fox Pro 2.6 For Windows ile Programlama." kitabının önsözüymüş. Wiestmich'de Türkiye'de yaşayan bir şairmiş ve bu yazıyı bir bilgisayar programlama kitabının önsözüne sevdiği için yazmış.  Başka deyişle;
  Bazen insanlar düşünürler. Hayatın anlamı ne diye. Bunu zaman zaman ben de düşünüyorum. Hayatın anlamı nedir? diye... En azından, seni tanıyıncaya kadar düşünüyordum.


  Gerçeklerin acı olduğunu ve bu yüzden biberin gerçek olduğunu anlatan bir espiriyi anımsadım. Halbuki biliyor musun, bütün biberler tatlıdır. Zira, hayat sanıldığı kadar acımasız ve acı değil, sadece hayattaki tadi alabilmeli. Kendi istediğin gibi
  yaşayamadıkların ile beraber ölüp gittiğinde çevrenin sana bir yardımı olmayacak.


  Kendini özgür bırak, ne hissediyorsan onu yap. Çoğu insan gibi mesela benim gibi, ne yapman gerekiyorsa onu yap, bırak duygularını perdelemeyi, bırak ırmaklar gibi coşsun. Bir sevdiğinin elini tutarken yaşadıklarının yanlış olduğunu düşünüp hayıflanma.
  Bırak o sevgi senin tüm benliğini sarsın. Eğer onun gerçekten aradığin olduğuna inanıyorsan, ona sımsıkı sarıl, onu yaşa, onu bırakma...


  Günün birinde belki anlarsın ne kadar sevdiğini, ne kadar sevebileceğini, ne kadar sevildiğini, ne kadar sevilebileceğini. Ama iş işten geçmiş, sevgilin, seni seven gitmiş, yitmiş olabilir. İşte o zaman üzülme vaktidir. Yerli yersiz ağlama vaktidir.
  İşte o zaman çevrene dönüp, şimdi ne yapacağım diye sorma vaktidir. Alacağın cevabı sana söyleyeyim güzelim; BILMIYORUM diyecekler,senin dediğin gibi ....Ben biliyorum oysa, oysa sende biliyordun. Hep bildin zaten. Ama öyle olmadın.


  Yaşa... Doğru bildiğin insanı bul ve onunla yaşa, ama bu dostunu sakın unutma. Bil ki unutulmayi hiç sevmem.


  Ve bil ki kurallarım vardır, herkes buna uymak zorundadır.
  ¬ Dostlarım benden önce ölemezler,
  ¬ Dostlarım benden çok üzülemezler,
  ¬ Dostlarım benden çok sevemezler,
  ¬ Ve dostlarımı kimse benden çok sevemez.


  Artık Ben'im dost'umsun.


  Yaşa... Bu hayatı, sevdiğim dostum; limon gibi sömürerek, tüm ekşiliğine rağmen tadını alarak YAŞA


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ölüm Yok Olmak Değil Yeni Bir Hayatın Başlangıcıdır Sözünün Anlamı
 3. Hayatın Halleri Kitap Özeti - F. Saadet Bilir Kitapları - F. Saadet Bilir Kitap Tanıtımı -
 4. Güzel sözler, msn sözleri, sevgiliye sitem sözleri, anlamlı sözler, sevgiye aşka dair sözl
 5. Kadın Gözüyle Hayat Resimleri, women and life, Kadının Gözünden Hayatın Resimleri, Kadınla
 6. Hayatın Renkleri Slaytları - Hayatın Renkleri ile ilgili PowerPoint Sunumları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri