Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Türkiye'nin hidrojen gazı ile çalışan ilk teknesi ''Martı''nın üretimine Tuzla Tersanesi'nde başlandı. İstanbul Teknik Üniversitesinden (İTÜ) yapılan yazılı açıklamada , İTÜ'lü mühendis ve mühendis adayları

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Türkiye'nin hidrojen gazı ile çalışan ilk teknesi ''Martı''nın üretimine Tuzla Tersanesi'nde başlandı.

  Sponsorlu Bağlantılar
  Türkiye'nin hidrojen gazı ile çalışan ilk teknesi ''Martı''nın üretimine Tuzla Tersanesi'nde başlandı.


  İstanbul Teknik Üniversitesinden (İTÜ) yapılan yazılı açıklamada, İTÜ'lü mühendis ve mühendis adayları tarafından kurulan ''İTÜ İstiklal Projelendirme ve Uygulama Topluluğu''nun ilk projesi olan hidrojen teknesi ''Martı''nın üretimine Tuzla Tersanesi'nde başlandığı bildirildi.
  Teknenin, sıkıştırılmış hidrojen gazının atmosferdeki oksijen gazı ile birleştirilerek elektrik enerjisi üreten yakıt hücresi teknolojisi ile çalıştığı belirtilen açıklamada, projenin, çevre kirliliğine yol açan fosil yakıtlara alternatif olacağı ifade edildi.
  Projede çalışan mühendis ve mühendis adaylarının ülke ve dünya bilimine katkıda bulunmak için hafif ve doğada en fazla bulunan hidrojen elementini kullandıkları vurgulanan açıklamada, ''Hidrojenin enerji çevrimi konusunda meydana gelen gelişmeler, günlük yaşamda enerji kullanımında geleceğin yakıtı olacağına işaret ediyor'' sözlerine yer verildi.
  Açıklamada, 6 yolcu ve 2 mürettebat taşıyacak teknenin boyunun 8,13 metre, genişliğinin 3,2 metre yakıt hücresinin ise 8 kilovat olduğu ve saatte 7 deniz mili hıza ulaşacağı kaydedildi.
  Projenin, çok sayıda vakıf ve özel kuruluş tarafından desteklendiği vurgulanan açıklamada, üretimine Tuzla Tersanesi'nde başlanan teknenin Nisan ayında tamamlanarak, İDO çatısı altında Haliç'te yolcu taşıyacağı bildirildi.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Hidrojen Gazı Nasıl Yapılır
 3. Hidrojen Gazı Nasıl Üretilir
 4. Hidrojen Gazı Nerede Bulunur
 5. Hidrojen Gazı Nedir
 6. Hidrojen Gazı Nasıl Elde Edilir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri