Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

2018 Çeyrek Altın Fiyatı 14 ayar baskı altın - 14 ayar çeyrek altın fiyatı - altın borsası - yarım çeyrek altın fiyatı Çeyrek altının 130

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  2018 Çeyrek Altın Fiyatı

  Sponsorlu Bağlantılar
  2018 Çeyrek Altın Fiyatı
  14 ayar baskı altın - 14 ayar çeyrek altın fiyatı - altın borsası - yarım çeyrek altın fiyatı  Çeyrek altının 130 TL’yi aşması ile 14 ayar baskı altına talep arttı.

  Düğünlerin vazgeçilmez hediyesi olan çeyrek altının fiyatının 130 lirayı geçmesi üzerine, vatandaşın bir kısmı 14 ayar baskı altına yöneldi.
  Çeyrek altının satış fiyatı 130 lirayı aştı. Yaz döneminde düğün, nişan veya sünnet gibi özel günler nedeniyle çeyrek altına olan talep arttı.

  Ancak, altın fiyatlarının nedeniyle düğünlere eli boş gitmek istemeyen vatandaşların talebi, altın üreticilerini arayışa itti. Atölyelerde, baskı olarak adlandırılan 14 ayar çeyrek altın üretilmeye başlandı. Görünümü ve ebadı çeyrek altınla aynı olan baskı altınlar büyük rağbet görmeye başladı.

  Darphane tarafından basılan çeyrek altının 130 lirayı aşan fiyatına karşın, atölye yapımı baskı altın, ağırlığına göre 20-25 liradan satılıyor.

  Kayseri Sarraf ve Kuyumcular Derneği Başkanı Ömer Gülsoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, özellikle yaz döneminde düğün, nişan veya sünnet gibi özel günler nedeniyle altına olan talebin arttığını bildirdi.

  Talep artmasına karşın altın fiyatlarının yüksekliğinin vatandaşı arayışa ittiğini ifade eden Gülsoy, şu bilgileri verdi:

  ”Çeyrek altın fiyatı 130 lirayı aşınca, vatandaşımız düğün gibi özel günlerde yakınlarına hediye götürürken sıkıntı yaşamaya başladı. Talepleri değerlendiren atölyeler, çeyrek altın görünümünde baskı altın üretmeye başladı. Darphanenin bastığı çeyrek altın 22 ayar iken, bu baskı altınlar 14 ayar olarak üretiliyor. Çeyrek altının ağırlığı 1,75 gram olurken, baskı altınların ağırlığı 0,20-0,25 gram civarında oluyor. Gürünüm ve ebat olarak çeyrek altına benzer olarak üretilen baskı altınlar ağırlığına göre 20-25 liradan satılıyor. Yakınlarının düğünlerine eli boş gitmek istemeyen vatandaşımızın bir kısmı, baskı altını tercih edebiliyor. Son dönemde 14 ayar baskı altına olan talep giderek artmaya başladı.”

  Baskı altının görünüm ve ebat olarak darphane tarafından resmi olarak basılan çeyrek altına benzediğini kaydeden Gülsoy, vatandaşları altın alıp satarken karışıklık olmaması nedeniyle dikkatli olmaları uyarısında da bulundu.

  Baskı altının satışının yasak olmadığını da dile getiren Gülsoy, şöyle devam etti:

  ”Sarraflarımızdaki tüm altın satışları denetim altındadır. Baskı altınlar, sahte gibi anlaşılmamalıdır. Vatandaşlarımız, sarraflarımızdan gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilir. Bu altınlar, 14 ayar olması, ince olması ve hafifliği nedeniyle daha düşük fiyattan satılıyor. Baskı altının bir yüzünde, çeyrek altında olduğu gibi Atatürk portresi var. Ama arka yüzeyi çeyrek altından farklı. Ebat ve görünüm nedeniyle vatandaşımız iki altını birbirine karıştırabilir. Bu konuda dikkatli olunmasını tavsiye ediyoruz.”

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. 2018 Muhteşem Altın Pırlanta Takılar, Altın Kolyeler, Altın Bileklikler, Altın Yüzükler
 3. Çeyrek altının yarısının fiyatı ne olacak?
 4. 2018-2018 İtalyan Altın Elmas Pırlanta Takılar, Bonato Ürünler eşsiz ve parlak, Altın çerç
 5. 2018 Diamond Collection, Altın Bileklikler, Altın Zarafeti, Altın İnci Karışımı Kolyeler
 6. Altın Kolye Küpe Yüzük Takımları,altın set modelleri,altın set takımları,2018 altın setler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri