Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Bir Yıldızın Doğum Anı Görüntülendi! Gökbilimciler uzaydaki bir yıldızın en erken oluşum evresini gözlemleyebildiler...Gökbilimcilerin gördükleri büyüleyici... Bilimadamları şimdiye kadar görülen en genç yıldızı fotoğraflamayı başardılar.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bir Yıldızın Doğum Anı Görüntülendi!

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bir Yıldızın Doğum Anı Görüntülendi!
  Gökbilimciler uzaydaki bir yıldızın en erken oluşum evresini gözlemleyebildiler...Gökbilimcilerin gördükleri büyüleyici...  Bilimadamları şimdiye kadar görülen en genç yıldızı fotoğraflamayı başardılar. Astropyhsical Journal'ın haberine göre; daha tam yıldız halini almamış oluşum bir yıldız olma seviyesinin çok çok başlarında ve daha yeni yeni çevredeki gazlardan ve tozlardan maddeleri içine çekiyor.

  Olayın yakalanması Hawaii'deki Submillimeter Array ve Spitzer Uzay Teleskobu sayesinde gerçekleşti. L1448-IRS2E olarak adlandıralan oluşum Samanyolu Galaksi'sinin Perseus yıldızları bölgesinde ve bizden 800 ışık yılı uzaklıkta bulunuyor.

  Araştırma ekibinin söylediğine göre yıldız prestellar ve protostar evrelerinin arasında. Prestellar evrede öncelikle belli bir bölgedeki gaz bulutu kümelenmeye başlar. Protostarda ise kümedeki çekim sayesinde etraftan gelen maddeler sıklaşmaya başlar.

  Gökbilimcilerinin aradığı en büyük soru ise yıldızların kütlelerinin çoğunu hangi evrede kazandıkları. Bu araştırmanın sonucunda bununla ilgili ipuçları da bulmayı hedefliyorlar

  Paylaş Facebook Twitter Google


 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri