Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

İş Kazalarında (İşyerinde) ilkyardım , İlk Yardım Bilgisi İlk Yardım Nedir İnsanoğlunun havasızlıktan en çok üç da kika içinde ölebileceği bilinirse , bu du rumdaki

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İş Kazalarında (İşyerinde) ilkyardım, İlk Yardım Bilgisi

  Sponsorlu Bağlantılar
  İş Kazalarında (İşyerinde) ilkyardım, İlk Yardım Bilgisi

  İlk Yardım Nedir
  İnsanoğlunun havasızlıktan en çok üç da kika içinde ölebileceği bilinirse, bu du rumdaki bir kazazedenin yakınında bulu nanlar, yani iş arkadaşları, ilkyardım ekip leri ve kurumun doktorları yetişene kadar, kendisine yardımda bulunabilirler.
  Bu nedenle gerektiğinde etkili bir ilk yardım gerçekleştirebilmeleri için, müm kün olduğu kadar çok sayıda işçinin ilk­yardım eğitimi görmesi şarttır.
  Batı ülkelerinde bu konuda işveren leri gerekli önlemleri almaya mecbur eden yasaların 1946′dan beri yürürlükte olmasına karşın, Türkiye’de henüz uygu lamalar bir yana, kâğıt üzerindeki yasa lar dahi yetersizdir.
  Aslında acil durumlarla bir işyeri ilkyardım uzmanı, kopan bir uzvun, tıbbi yar dım gelene kadar dokunulmadan korun­masını, yanıkların ilk tedavisini, yaralıla rın toplanması tekniğini de bilmelidir.

  İlk Yardım ve Önemi
  Batı ülkelerinden Fransa’da bu amaç la her yıl düzenli ilkyardım elemanları ye tiştirme çabaları yürütülmektedir. Yılda yetiştirilen uzman kurtarıcı sayısı, 50 bin dir. 300 bin işçi de, ilkyardım uzmanı ola rak faaliyet gösterebilmektedir.
  Bu eğitimin bir diğer amacı da, genç işçilere resimli roman veya TV dizilerin-deki kahramanlar gibi “dokunulmazlıkla rı” olmadığı gerçeğini kabul ettirmektir!İlkyardım ve kurtarma eğitimi gören ler, genellikle kazaların önlenmesinde de daha etkin kişiler olabilmektedir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. İlk Yardım Uygulamalarında Sağlık Personeli Ya Da İlk Yardım Eğitimi Almış Kişilerin Dışın
 3. İlkyardımın ABC si kazazedeye ilkyardım - ilkyarmını amaçaları - ilkyardım
 4. Kırılmalarda ilkyardım yapmak-kırılan kemiğe ilkyardım yapmak tedavi
 5. Boğulmalarda ilkyardım-Boğulan kişiye ilk yardım
 6. Trafik kazalarında temel ilkyardım,temel ilk yardım,ilk yardım
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri