Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

, Helvetica , sans-serif"> Kimyasal bir Yanık için ne Yaparsınız? , Helvetica , sans-serif"> Hemen ilk yardım , gelecekte yapılabilecek herjhangi bir tedaviden çok daha

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kimyasal bir Yanık için ne Yaparsınız?

  Sponsorlu Bağlantılar
  , Helvetica, sans-serif">Kimyasal bir Yanık için ne Yaparsınız?
  , Helvetica, sans-serif">

  Hemen ilk yardım, gelecekte yapılabilecek herjhangi bir tedaviden çok daha önemlidir. Şimdi gözü yıkayarak kimyasal maddeyi uzaklaştırmalısınız. Hiç bir şey için beklemeyin. Gözü hemen yıkayın. Bunu yapmazsanız birkaç dakika içinde gözde kalıcı körlük gelişecektir.
  - Gözü normal su ile yıkayın. Antidot aramayın. Hastanın yüzünü yukarı çevirin ve gözüne suyu dökün. Doğal olarak bu hastanın hoşuna gitmez ve yanığın yaptığı ağrı ve soğuk suyun irritasyonu nedeniyle gözlerini sıkarak kapatır. Göz kapaklarını tutarak açmanız gerekir. Göz veya gözkapaklarına bastırmayın. Kaşlarına veya yanağına bastırın. Hastaya yıkamanın önemini anlatın. Hastayı kovalarca su dökerek boğmanız gerekmez, nazik bir akıntı halinde yıkamanız yeterlidir.
  - Kuvvetli bir alkali söz konusu ise gözü en az 15 dakika yıkamalısınız. Önemsiz yanıklarda o kadar uzun süre yıkamanız gerekmez. Ancak, gerçekten kötü bir maddeyi gözden uzaklaştırmak için birkaç dakika yeterli değildir.
  - Farzedin ki hiç su bulamadınız. İrritan olmayan herhangi bir başka sıvıyı da kullanabilirsiniz. İrritasyon olmadan içebiliyorsanız gözü de o sıvıyla acil durumda yıkayabilirsiniz. Süt, alkolsüz içkiler, portakal suyu, çukulata sütü bu tip herhangi birşey işe yarar.
  - Kimyasal maddenin antidotunu aramayın. Örneğin alkali yanığında sirkenin, asit yanığında sodanın iyi geleceğini düşünebilirsiniz. Antidot aramak için geçirilen zaman gözün tahrip olmasına yol açar. Ayrıca antidotun kendisi de göze zarar verebilir.
  -
  , Helvetica, sans-serif">15 dakikalık yıkama işini bitirmeden doktora gitmeyin. Daha sonra hemen doktora gidin çünkü yıkamadan önceki ilk birkaç saniye içinde gözün yüzeyi yanmış olabilir. Yüzey iyileşinceye kadar infeksiyon önlenmesi için antibiyotikler önemlidir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Yüzümde yanık izi kalır mı ?
 3. yanık lekesi ve yanık izi kalMaMası için ne yapılır ?
 4. Kimyasal gazlar nelerdir? Kimyasal gazlardan nasıl korunulur?
 5. Sen yanık sevdamsın Efendim(a.s.m)..!
 6. İkinci Derece Yanıklar yanık tedavisi - 2ci derce yanık tedavisi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri