Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

VÜCUT YARALANMALARINDA İLKYARDIM Karından yaralanma: Her zaman iç yaralanmadan ve iç kanamadan şüphelenin. ACİL AMBULANS SERVİSİ'ni arayın ve şoka karşı koruyun. Dışarı çıkan organlara dokunmayın!

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Vücut Yaralanmalarında Ilkyardım

  Sponsorlu Bağlantılar
  VÜCUT YARALANMALARINDA İLKYARDIM

  Karından yaralanma:
  Her zaman iç yaralanmadan ve iç kanamadan şüphelenin. ACİL AMBULANS SERVİSİ'ni arayın ve şoka karşı koruyun. Dışarı çıkan organlara dokunmayın! Tekrardan onlara içeri itmeye kalkmayın. Her zaman nemli bir bezle kapatın. ACİL AMBULANS SERVİSİ gelene kadar nemli tutun.

  Göz yaralanması:
  Göz yaralanması tam bir tıbbi yardım gerektirir:

  , Helvetica, sans-serif">1. Göze giren cisim veya cismin çevresinden küçük yastıkçıklar ile gözü koruyun. Çevresine kağıt bir bardak veya huni koyup oynamasını engelleyin. Hasar görmeyen gözü kapatıp hasarlı gözün oynamasını engelleyin.TIBBİ YARDIM İSTEYİN!
  2. Gözde kesik veya çarpma varsa her iki gözü de kapatın ve TIBBİ YARDIM İSTEYİN!
  3. Gözde kimyasal madde varsa derhal gözü ılık suyla yıkayın. Gözü yıkarken iyice yıkanması için mümkün olduğu kadar gözü açıp kapatın. Eğer sadece bir göz etkilenmişse, bulaşan gözü aşağı doğru yıkayın.

  , Helvetica, sans-serif">Kabarcık bakımı:
  Kabarcığı patlatmayın. Patlamayan bir kabarcığı, gazlı bir bezde açacağınız bir kaç delikten sonra kabarcığın üzerine bantlayın. Eğer uygunsa, açık kabarcık üzerine antibiyotik krem koyup kaplayın.

  , Helvetica, sans-serif">Göğüs yarası:
  Açık Göğüs Yarası:

  , Helvetica, sans-serif">- Giren bir cisim neticesinde olur. Cismi çıkarmayınız. Kımıldamaması için cismin etrafından bandajlayın. Hastayı kımıldatmayın. Derhal ACİL AMBULANS SERVİSİ'ni arayın.
  - İçeride cisim olmayan açık yara için dışarıdan havanın göğüsteki delikten içeri girmemesi için yarayı kapatın. Açık yerin üzerine evde kullanılan plastik sargı folyosü ile bir kaç kez sarın. Bir kenarı bantlamadan bırakın. Bu havanın göğüste sıkışıp kalmasını engelleyecektir. Derhal ACİL AMBULANS SERVİSİ'ni arayın!

  , Helvetica, sans-serif">Kapalı göğüs yarası:
  Göğüs bölgesine yapılan vurmadan dolayı olur. Hastanın yaralı bölgede bir yastık tutmasını sağlayın. Şok sinyallerini izleyin iç kanama olabilir. TIBBİ YARDIM İSTEYİN!

  , Helvetica, sans-serif">Diş yaralanmaları:
  Aşağıdaki ilk yardım tavsiyeleri diş yaralanmalarında geçici çözüm olabilir, fakat diş de olan aşırı ağrı ve hasar neticesinde diş doktorunuzla temas kurmanız tavsiye olunur.

  , Helvetica, sans-serif">Diş ağrısı:
  Ilık suyla ağzı yıkayın. Diş eti çevresinde rahatsızlık verebilecek her hangi bir kırıntıyı temizleyin. Diş üzerine aspirin koymayın. Bir parça pamuk üzerine hafifçe cloves yağı emdirip dişin üzerine koyun.

  , Helvetica, sans-serif">Yerinden çıkmış diş:
  Kırık diş süt dolu bir kaba konulmalı ve bir dişçiye gidilmelidir. Bu sadece kırılan dişin 30 dakika içinde yerine takılması durumunda geçerlidir. Eğer 30 dakikada dişçiye gidemezseniz, dişi soğuk suyla yıkayın, ve yuvasına yerleştirin, sonra mümkün olduğu kadar çabuk dişçiye ulaşın.

  , Helvetica, sans-serif">Kırık diş:
  Anında yardım gerekir. Dişin kalan kısmını ve çevresini temizleyin ve diş doktoruna gidin.

  , Helvetica, sans-serif">Burun kanaması:
  1. Hastayı oturma pozisyonuna getirin.
  2. Kafayı hafifçe öne eğik tutun.
  3. Her iki burun deliğini de yaklaşık 5 dakika sıkın.
  4. Eğer kanama durmazsa, burun deliklerini sıkmaya
  , Helvetica, sans-serif">devam edin ve tıbbi yardım isteyin.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Vücut Isısının Aşırı Yükselmesi Veya Düşmesinin Vücut Faaliyetlerine Etkisi Nedir
 3. İlkyardımın ABC si kazazedeye ilkyardım - ilkyarmını amaçaları - ilkyardım
 4. Kırılmalarda ilkyardım yapmak-kırılan kemiğe ilkyardım yapmak tedavi
 5. Vücut Nedir, Vücut Hakkında Bilgi
 6. Göz Yaralanmalarında Ilkyardım
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri