Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Pansuman Nasıl Yapılır pansuman nedir - pansuman ve hijyen - pansuman yaparken nelere dikkat edilmeli Kanamayı durdurmak ve yaralı olan yeri enfeksiyon yada mikroplardan koruyabilmek

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Pansuman Nasıl Yapılır

  Sponsorlu Bağlantılar
  Pansuman Nasıl Yapılır
  pansuman nedir - pansuman ve hijyen - pansuman yaparken nelere dikkat edilmeli


  Kanamayı durdurmak ve yaralı olan yeri enfeksiyon yada mikroplardan koruyabilmek için cilt üstünden farklı malzemeler ile yapılan müdahaledir. Pansuman esnasında değişik şekillerde bandaj kullanılabilir. Yada değişik tekniklerle sarma işlemi yapılabilir.

  Pansumanın başarılı olması için hijyen kurallarına kesinlikle uymak gerekir. Böylece bulaşmaların önüne geçilir. Sağlık ekibi olay yerine gelene kadar hasta geçici bir koruma altına alınır.

  Pansuman yaparken kesinlikle eldiven takmalısınız. Bu eldivenler işinizi çabuk yapmanızı sağlar. Hem de steril şartları kolayca oluşturur.

  Pansumanda yara tamamen kapatılmalıdır. Hava bakterilerin gelmesine sebpe olan etkenlerden birisidir. Yaranın hava ile temas edebilecek her yeri bandaj ile kaplanmalıdır. Doğru büyüklükte seçilecek sargı ile bu kolay bir şekilde yapılabilir.

  Yaraya kesinlikle dokunmayın. Eldiven yoksa pansumana başlamadan ellerinizi yıkamanız gerekir. Yaraya ne olursa olsun dokunmamak gerekir.

  Pansumanı kaydırmamalısınız. Pansuman eğer kayarsa yerinden oynarsa eski yerine getirmek yerine yeni bir pansuman ve sargı yapın. Yaradan kan geliyorsa eski pansumanı kaldırmayın.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Oruçluyken pansuman yapılırmı
 3. Yaraya pansuman yapmak orucu bozar mı
 4. Pansuman yapmak orucu bozar mı
 5. İnternetten Öğrenci Kaydı Nasıl Yapılır - E- Kayıt Nasıl Yapılır?
 6. Emo Makyaj Nasıl Yapılır, Emo Saç Stili Nasıl Yapılır Videolu Anlatım
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri