Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

iPhone'daki Verileri Exchange Server İle Uzaktan Silme Telefon unu şirket mail adresi ile entegre etmiş kullanıcıların en büyük korkusu , cihazlarını çaldırdıklarında veya kaybettiklerinde içindeki

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  iPhone'daki Verileri Exchange Server İle Uzaktan Silme

  Sponsorlu Bağlantılar
  iPhone'daki Verileri Exchange Server İle Uzaktan Silme


  Telefonunu şirket mail adresi ile entegre etmiş kullanıcıların en büyük korkusu, cihazlarını çaldırdıklarında veya kaybettiklerinde içindeki önemli bilgilere başkalarının da erişebilme ihtimalidir. Bu tip kullanıcılar her ne kadar cihazlarına parola koyuyor olsalar da, cihazları elden gittiğinde yine de içindeki bilgileri uzaktan silebilmeyi isterler.
  iPhone'da bu şekilde cihazı uzaktan silmeye yarayan hazır bir özellik yok. Fakat Apple'ın paralı (yıllık 99$) sunduğu MobileMe hizmetini kullananlar, böyle bir hizmetten yararlanabiliyor. Fakat bu yazıda esas, mail hizmeti olarak Microsoft Exchange Server kullananların, cihazlarını uzaktan nasıl silebileceklerinden bahsetmek istiyorum.  Şirketinde web erişimi (OWA- Outlook Web Access) bulunan Microsoft Exchange Server 2003 SP2 veya 2007 kullanıcıları, iPhone'larındaki Exchange Server mail hesaplarını kullanarak cihazlarını uzaktan silebiliyorlar, tabii sistem yöneticileri bu hakkı ellerinden almadıysa. (Aksi durumda sistem yönetisinden rica etmek gerekiyor)
  Bu silme işlemini nasıl yapabileceğimize de adım adım bir bakalım.
  1) Diyelim ki cihazımız çalındı veya kayboldu. İlk olarak hemen, iPhone'umuzda kullandığımız Exchange Server mail kullanıcı adı ve şifremiz ile, bilgisayarımızdan mail sunucusunun web adresine (OWA) giriş yapıyoruz. Ardından da sağ üst köşedeki Ayarlar (Settings) seçeneğine tıklıyoruz.


  2) Ardından da sol alt menüdeki Taşınabilir Aygıtlar (Mobile Devices) seçeneğine tıklıyoruz.


  Taşınabilir Aygıtlar ekranında da karşımıza bu mail hesabımız ile daha evvel senkronize ettiğimiz cihazların listesi çıkıyor. Uzaktan silmek istediğimiz cihazı da bu listeden seçiyoruz. Eğer birden fazla iPhone'umuz var ise doğru cihazı bulmak için de cihazın seri numarasını veya son eşitleme tarihini kullanıyoruz. (Not : iPhone'daki Ayarlar -> Genel -> Hakkında sayfasından Seri Numarası'na bakılabiliyor)
  3) Cihazımızı seçtikten sonra da "Aygıttaki Tüm Veriyi Sil..." seçeneğine tıklıyoruz. Ardından karşımıza son kez bir uyarı ve onay ekranı çıkıyor. Bu ekranda da onay verdikten sonra mail sunucusu iPhone'umuza silme komutunu gönderebilmek için bağlantıya geçmesini bekliyor.

  Eğer

  iPhone'umuzda Anında İlet (Push) seçeneği aktif ise silme işlemi cihazımızda anında, yoksa ilk bağlantıya geçtiği anda başlıyor. Sonra da silme işlemi tamamlandığını bildiren mailin gelmesini bekliyoruz


  4) Cihazımızdaki tüm veriler silindiğinde ise mail adresimize işlemin tamamlandığını söyleyen aşağıdaki gibi bir mesaj geliyor.


  5)
  Silme işleminin gerçekleştiğini gördükten sonra da yine aynı "Taşınabilir Cihazlar" ekranından cihazımızı kaldırıyoruz. (Bu kaldırma işlemini yapmazsanız ve cihazınız bir şekilde size geri dönerse, silme işlemi tekrarlanır)  Görüldüğü gibi web arayüzü olan (OWA) Exchange mail sunucuları, mobil cihazları uzaktan silmeye imkan veriyor. Siz bu yazı üzerine lütfen deneme yapmaya kalkmayın, çünkü ben kendimi feda edip deneme yaptım Gerçekten de düzgünce çalışıyor ve cihazdaki tüm verileri (kişisel bilgiler, ayarlar, uygulamalar, şarkılar, vs.) gerçekten siliyor. "Merak ettim, illa da yapacağım" diyorsanız lütfen önce cihazınızı yedek (backup) almayı unutmayın.
  Bu arada yabancı kaynaklarda silme işleminin uzun (1 saat) sürdüğü yazıyor ama benim denememde silme işlemi hemen sonlandı. Ayrıca bu uzaktan silme özelliğini her mail sunucusu desteklemiyor. Sadece genelde kurumsal şirketlerin çalışanlarına sağladığı Exchange Server gibi mail sunucuları destekliyor.
  Kaynaklar :
  http://www.apple.com/iphone/business/integration/

  http://theappleblog.com/2018/02/04/how-to-remotely-wipe-an-iphone-using-exchange/


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. iphone 4 müzik silme, iphone 4 müzik nasıl silinir, iphone4 müzik silme resimli anlatım
 3. iphone 4 den müzikleri silme problemi
 4. Samsun’daki İlk Adım Anıtı, Ankara’daki eski TBMM binası, Kastamonu’daki Satı Kadın Anıtı
 5. iphone 5 fiyatları nedir, iphone 5 kaç para, iphone 5 ne kadar
 6. facebook gönderileri silme, facebook eski gönderileri silme, facebookta eski yazılanla
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri