Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Gayri müslim bir insana da hak geçer mi? Kul hakkı , Müslüman olmayanlar için de geçerlidir. Şayet Müslüman olmayan birisinin hakkını almışsanız , bunu telafi

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Gayri müslim bir insana da hak geçer mi?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Gayri müslim bir insana da hak geçer mi?

  Kul hakkı, Müslüman olmayanlar için de geçerlidir. Şayet Müslüman olmayan birisinin hakkını almışsanız, bunu telafi etmeniz ve helalleşmeniz gerekir. Kul hakkı, kişinin kendi hakkı olduğu için gerek Müslüman olsun gerek gayri müslim olsun buna riayet etmeleri gerekir. Haksızlık yapan kişi, kim olursa ahirette bunun heabını verecektir.

  İmâm-ı Âzam ile İmâm-ı Muhammed'e göre Müslüman olmayan bir memlekette bulunan bir Müslümanın, Müslümanları aldatıp mallarını çalması veya gasb etmesi caiz olmadığı gibi gayri müslimlerin mallarını da çalması veya gasb etmesi caiz değildir. Çünkü İslâm dini müsamaha ve fazilet dini olduğu için hiyâneti, aldatmayı, gayr-i ahlâkî ve çirkin şeyleri her yerde yasaklamaktadır.

  Hatta bir kimse meselâ Avrupa'ya giderse, orada devlete veya şahsa ait bir şey bulursa onu sahibine vermeye mecburdur. (Hidâye c. 2, s. 66)

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Adem Sevgi Secdeden Gayri İlahi Sözleri
 3. "Karagözlüm efkarlanma gül gayri / İbibikler öter ötmez ordayım…" dizeleriyle ba
 4. Öyle Bir Geçer Zaman ki-Erkin Koray, Öyle bir geçer zamanki dediğim aynıyla vaki
 5. Insana Saygi
 6. namazın insana kazandırdıkları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri