Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Bismillahirrahmanirrahim anlamı ve nerede kullanılır "Bismillâhirrahmanirrahim" , günlük konuşmalarımızda çok kullandığımız din i ifadelerden biridir. Buna kısaca " Besmele " denir. Besmele , "Esirgeyen ve
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 211      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bismillahirrahmanirrahim anlamı ve nerede kullanılır

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bismillahirrahmanirrahim anlamı ve nerede kullanılır

  "Bismillâhirrahmanirrahim", günlük konuşmalarımızda çok kullandığımız dini ifadelerden biridir. Buna kısaca "Besmele" denir. Besmele, "Esirgeyen ve bağışlayan Allah'ın adı ile (başlamak)" anlamına gelir. Besmelenin kısaltılmış şekli "Bismillah" tır. Bu cümle de "Allah'ın adıyla" anlamındadır. Bu sözcükler Allah'ı hatırlamak ve anmak demektir.

  "Besmele"de geçen "Rahman"; herkese rızık veren, doyuran, acıyan, rahmet sahibi Allah anlamına gelir. "Rahim" ise, inananlara merhamet eden ve bağışlayan Allah demektir.

  Yüce Allah Kur'anıkerim'de birçok ayette "Besmele"de geçen "Rahman" ve "Rahim" isim sıfatlarıyla insanlara olan sevgisini ve şefkatini ifade etmiştir.

  Kur'anıkerim okumaya Besmele ile başlarız. Bu Allah'ın sözü olan Kur'ankerim'e karşı duyduğumuz saygının bir gereğidir. Kur'anıkerim'de 113 surenin başında Besmele vardır. Sadece "Tövbe" suresinin başında Besmele bulunmaz. Fakat bu surenin içinde Besmele vardır.

  Dinimizin bir gereği olarak, bir işe başlarken, yemek yerken, su içerken, ders çalışmaya başlarken, bir araca binerken, Kur'an okurken vb. durumlarda "Besmele"yi söyleriz.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bismillahirrahmanirrahim anlamı nedir
 3. Bismillahirrahmanirrahim Sözü Hangi Durumlarda Kullanılır
 4. Bismillahirrahmanirrahim nerelerde kullanılır
 5. Bismillahirrahmanirrahim kelimesinin anlamı
 6. Bismillahirrahmanirrahim anlamı kısaca
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri