Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Küresel Isınmadan Nasıl Korunuruz , Küresel Isınmadan Korunma Yolları Vikipedi , Küresel Isınmadan Korunma Yöntemleri Nelerdir Küresel ısınmayı durdurmak için siz de bir şeyler yapabilirsiniz.
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 32      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Küresel Isınmadan Korunma Yolları Nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Küresel Isınmadan Nasıl Korunuruz,
  Küresel Isınmadan Korunma Yolları Vikipedi,
  Küresel Isınmadan Korunma Yöntemleri Nelerdir

  Küresel ısınmayı durdurmak için siz de bir şeyler yapabilirsiniz. Bugün biz elimizden geleni yapmazsak yarınımız olmayacak. Size, karbondioksit salınımını azaltmak için gerçekleştirebileceğiniz 9 basit katkı ve bunları yaptığınızda ne kadar karbondioksit tasarrufu sağlayabileceğinizin hesabı…

  Küresel Isınmayı Engellemek İçin Yapılmamız Gerek Şeyler:

  1- Ampulünüzü değiştirin: Standart akkor ampulünüzü tasarruf ampulü ile değiştirin, yılda 75 kg. karbondioksit tasarrufu sağlayın.

  2-
  Daha az araba kullanın: Her zamankinden daha sık yürüyün, bisiklet kullanın ve toplu taşıma araçlarından daha çok faydalanmaya özen gösterin. Araba kullanmadığınız her iki kilometre için 0.75 kg. karbondioksit tasarruf edeceksiniz.

  3-
  Geri dönüşüme katkıda bulunun: Evinizden çıkan çöplerin sadece yarısını geri dönüştürerek yılda bin 200 kg. karbondioksit tasarrufu sağlayabilirsiniz.

  4-
  Lastiklerinizi kontrol edin: Düzgün şişirilmiş lastiklerle litre başına aldığınız yol yüzde 3 oranında artacaktır. Her 4 litre benzin tasarrufu, 10 kilo karbondioksiti atmosferimizden uzak tutar.

  5-
  Daha az sıcak su kullanın: Suyu ısıtmak için çok fazla enerji gerekmektedir. Daha az su tüketen bir duş başlığı ile 175 kg., giysilerinizi soğuk ya da ılık suda yıkayarak da 250 kg. karbondioksit tasarrufu sağlayabilirsiniz.

  6-
  Ambalajları fazla olan ürünlerden kaçının: Çöpünüzü yüzde 10 oranında azaltarak 600 kg. karbondioksit tasarrufu yapabilirsiniz.

  7-
  Su ısıtıcınızı ayarlayın: Isıtıcınızı kışın iki derece aşağı, yazın iki derece yukarı ayarlayın. Bu basit ayarlamayla yılda bin kg. karbondioksit tasarrufu sağlayabilirsiniz.

  8-
  Bir ağaç dikin: Bir ağaç ömrü boyunca bir ton karbondioksit emer.

  9-
  Herkese anlatın: Küresel ısınmayla ilgili bildiklerinizi çevrenize anlatın.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Küresel Isınmadan Korunmak Üçin Ülkemizde Ne Gibi Çalışmalar Yapılıyor
 3. Küresel Isınmadan Korunmak İçin Neler Yapmalıyız
 4. Küresel Isınmadan Korunmak İçin Neler Yapabiliriz
 5. Deprem Ve Korunma Yolları Nelerdir
 6. Küresel ısınmayı önleme yolları, Küresel ısınma nasıl önlenir, küresel ısınmayı önlemek iç
 7. Paylaş Facebook Twitter Google

 8. Türkiyee

  Sponsorlu Bağlantılar
  hayat gittikçe zorlaşıyor, sanayinin faydası çok olsada küresel ısınmada büyük payı var 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 10. DOĞA ELÇİSİ

  Doğayı sadece kendi çıkarlarımız için kullanmak kötü bir davranıştır. Biz elektriği kullanıyoruz, yetmeyince ağaçları kesip elektrik santralleri yapıyoruz. Ben sonuna kadar doğayı koruyacağım.Yerdeki çöpü alın ki başkalarına örnek olun. TEŞEKKÜRLER...


 11. Misafir Üye

  Çok tşk ederim çok yardımcı oldunuzzz


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri