Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

logo nedir nasıl olmalıdır bu konuda bana yardımcı olurmusunuz Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Logo Tasarımı Nasıl Yapılır Logo Nasıl Yapılmalıdır Logo Nedir Ve Nasıl
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Logo Nedir Nasıl Olmalıdır

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Logo Nedir Nasıl Olmalıdır

  Logo Nedir..?

  Bazı kurum ve kuruluşların, bazı etkinliklerin, ve bazı markaların kendilerini sadece bir isimle ifade etmeleri akılda kalıcılık açısından etkili olmayabilir. İşte bu akılda kalıcılığı sürekli tutmak ve görüldüğünde o markanın akla gelmesini sağlamak amacıyla oluşturulmuş sembole "LOGO" denir.

  İyi Bir Logo Nasıl Olmalıdır..?

  Dikkat Edilmesi Gereken Konular;

  Logo’da amaç çok önemlidir.Önce amacımızı belirlemeli, logoyu ona göre düzenlemeliyiz. Amacımız bir ismi logo haline getirmek mi, yoksa bir etkinliğe göre logo bulmak, yapmak mıdır..?

  -Akılda kalıcı olmalıdır.
  -Olabildiğince sade ve yalın olmalıdır.
  -Logo şekille ve yazı bir arada kullanılabilir.
  -Logo temsil ettiği kurumun, organizasyonun, markanın özelliklerine ve amacına uygun olmalıdır.(Örn: Kimya ile ilgili bir organizasyonda, logo yapılırken deney malzemelerinden ya da kimya ile ilgili bir başka sembolden yola çıkılabilir.)
  -Logo yapılırken ,yapılacağı kurum ya da markanın kendi özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır.(Kuruma ait; renkler,şekiller,amaç ve işlev)
  -Logoda bazı kalıplaşmış sembollerden yola çıkılabilir.Mesela bir futbol ya da basketbol takımının logosunda "top" imgesi kullanılabilir.Ya da yemek ile ilgili bir firmanın logosunda bir yiyecek çeşidi veya aşçı figürü de kullanılabilir.)
  -Logo'da amaca uygun olarak, o firmanın ya da isminin baş harflerinden yola çıkılarak bir şeyler üretmektir... 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri