Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kalın cam (Waldglas=orman camı) nedir? Kalın cam mamüller için kullanılan "orma camı" teriminin kökeni bugüne kadar tam bir açıklık kazanmamıştır.Bunun bir nedeni eski devirlerde camın

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kalın cam (Waldglas=orman camı) nedir?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kalın cam (Waldglas=orman camı) nedir?

  Kalın cam mamüller için kullanılan "orma camı" teriminin kökeni bugüne kadar tam bir açıklık kazanmamıştır.Bunun bir nedeni eski devirlerde camın hammaddeye ve yakıta yakınlı açısından ormanlık alanda yapılması olabilir.Bu tür cam en fazla Roma imparatorluğunun yıkılmasından sonra ve Orta Çağda Avrupa'nın ticari yönden önemsiz,dağlık bölgelerinde üretilmiştir.Burada sözkonusu olan gerçek anlamda bir potas camıdır.

  Cam seramiği nedir?İlk bakışta isim bir hayli şaşırtıcı olsa gerek ;çünkü seramikle cam tamamen ayrı maddelerdir.Cam şeffaf veya şeffafa yakın niteliği,amorf yapısı ve sert csim olmasına rağmen kimyasal yapıyla sıvılara yaklaşan bir maddedir.Seramik ise bunun aksine şeffaf olmayan,kristalli yapısı bulunan bir cisimdir.Katı maddeler arasında sayılır.
  "Cam seramiği" ise cam ile seramiğin birarada bulunmasından çok iki materyalin içiçe bulunması sözkonusudur.Cam seramiğinin temek maddesi cam benzeribir kimyasal bileşim olup,bu madde uygun işlemler sonucunda "cam özelliğini" yitirir ve böylece cam yapısı yanında bir oranda kristal yapısı da olan seramik nitelikli bir madde oluşur.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Fıstık Çamı, Fıstık Çamı Özellikleri
 3. 2018 Kalın Perde Modelleri, Evinizin Şıklığını Tamamlayan Kalın Perdeler, Palmet Perde Şık
 4. Orman haftası nedir, 21 mart dünya ormancılık günü, Orman haftasının önemi
 5. Orman Nedir - Orman Ne Demek
 6. İnce cam (Strohglas=saman camı) nedir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri