Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kafir Nedir - Kafir Ne Demek Kâfir, (Arapça: كافر - kāfir, çoğulu: كفّار - kuffār, kadın için kâfire kullanılır, çoğulu: kevâfir) İslam dininde küfür işlemiş

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kafir Nedir - Kafir Ne Demek

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kafir Nedir - Kafir Ne Demek

  Kâfir, (Arapça: كافر - kāfir, çoğulu: كفّار - kuffār, kadın için kâfire kullanılır, çoğulu: kevâfir) İslam dininde küfür işlemiş kişiye verilen isim. İslam dairesi içerisinde kabul edilmeyen kâfir bu sebeple Müslüman olarak nitelendirilemez; böylece kâfirin İslam ilimlerinde, dinî sosyal ve hukukî hususlarda yeri Müslümandan farklıdır.


  Kâfir, İslam inancında Müslüman kabul edilmez. Aslında kelime, gizlemek, saklamak anlamlarına gelen (ك ف ر) kökünden gelir. Sözlük anlamıyla, tohumları toprağın altına gizlemesi sebebiyle çiftçi için de kullanılmıştır. Müslüman olmayanlara bu ismin verilmesi "İslam inancının getirdiği gerçekleri gizleme"leri sebebiyledir. Nitekim kâfir, küfür işleyendir ve küfür İslam amentüsünüimanın altı şartı olarak da anılan) kaidelerden birini çiğnemek, kabul etmemek veya inanmamak anlamındadır.

  Bir insanın kâfir olması, Müslümanların onunla ilişkileri açısından bazı sonuçlar doğurur. Mesela, İslam hukukuna göre, bir Müslüman ile bir kafir birbirlerine mirasçı olamazlar. Müslüman kadınlar kafir erkeklerle evlenemezler.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kafir Nedir, Kime Denir Kısaca
 3. Soy Nedir - Soy Ne Demek - Soy Sözlük Anlamı Nedir - Soy Tanımı Nedir
 4. Gel, gel, ne olursan ol yine gel / İster kafir, ister mecusi / İster puta tapan ol yine ge
 5. Tekbîr Nedir, Tesbih Nedirtekbir, ne demek, tesbih ne demek
 6. Şirk Nedir, Şirk Ne Demek, Allah'a ortak koşmak ne demek
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Kime kafir denir
  Kafir manası
  Kafir nedir anlamı

  İslam dininin temel esaslarını kabul etmeyen, Hz.Peygamber'in, Yüce Allah'tan getirdiği kesin olarak bilinen hususları inkar eden kimsedir. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri