Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kirâmen Kâtibîn ne demek Kirâmen Kâtibîn meleklerinin özellikleri Allah Teâla , amellerini yazmakla vazifelendirilmiş oldukları kullara şahidlik edecekleri için , yazdıkları defterlerin önemine dikkat çekerek

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kirâmen Kâtibîn Nedir, Kiramen katibin melekleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kirâmen Kâtibîn ne demek
  Kirâmen Kâtibîn meleklerinin özellikleri


  Allah Teâla, amellerini yazmakla vazifelendirilmiş oldukları kullara şahidlik edecekleri için, yazdıkları defterlerin önemine dikkat çekerek bu şerefli meleklerin dört özelliğini belirtmektedir:

  a- Kirâmen kâtibin melekleri müvekkel oldukları kulun iyi ve kötü bütün amellerini hıfz ederler, unutmazlar. Çünkü unutmakla bir işe dair hüküm sabit olmaz.

  b- Bu melekler kerîmdirler. Yani şerefli, doğru ve âdildirler. Çünkü hâin, -------- ve yalancının şehadetiyle hüküm sabit olmaz.

  c- Kâtiptirler. Kulların bütün işlerini yazarlar. Zira, insanın ömrünün başlangıcından sonuna kadar bütün işlerini ezberleyip bilmek mümkün olsa bile, bunları yazmakta daha fazla bir sağlamlık vardır. Yazı ile bir şeye dair şüphe ortadan kalkar ve ilim sağlamlaşır.

  d- Kulların işlerini bilerek yazarlar. Bir işi resim ve yazı ile zaptetmek ilim değildir. İlimde şuurlu olarak idrak etmek şarttır. Şahidlik, şuurlu olarak bilmekle câiz olur. Kirâmen Kâtibîn kıyamet gününde şahitlik ederlerken, kulların yaptıklarını ve bunlara dair ne yazdıklarım gayet iyi bilirler.

  Kirâmen Kâtibîn İnsanların iki omuzunda bulunup, onların sevâb ve günâhlarını yazan iki melektir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Yazıcı Melekler (Kiramen Katibin) Görevleri
 3. Melekleri Neden Göremiyoruz
 4. Kiramen Katibin nedir, Kiramen Katibin görevleri nelerdir
 5. Hafaza melekleri
 6. melekleri neden göremiyoz.?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri