Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Östrojen fazlalığı , Östrojen hormonu fazlalığı tedavisi , Östrojen fazlalığı nasıl tedavi edilir Östrojen Hormonu Fazlalaştığında veya Arttığında , Ne Olur? Kadın larda , Östrojen
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Östrojen fazlalığı, Östrojen hormonu fazlalığı tedavisi, Östrojen fazlalığı nasıl tedavi edilir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Östrojen fazlalığı, Östrojen hormonu fazlalığı tedavisi, Östrojen fazlalığı nasıl tedavi edilir  Östrojen Hormonu Fazlalaştığında veya Arttığında, Ne Olur? Kadınlarda, Östrojen Hormonu Artarsa Neler Olur? Östrojen Fazlalığı, Kadınlarda Ne Gibi Şikayetler, Sorunlar, Oluşturur?

  İnsanlarda hormon değerleri yapılan kan tahlilleriyle belli olmaktadır. Östrojen hormonu eksik olduğu zaman problemler olur. Fazla olduğu zamanda problemler olabilir. Kadınların yaşamı için bu hormonun önemi çok büyüktür. Hormon miktarı kesinlikle dengede tutulmalıdır. Aksi olursa yani fazla yada az olursa kadınının dengesi bozulur. Kanda bulunan kadınlık hormonu östrojen değeri yüksek çıktıysa kadınlarda değişik hastalıklara neden olabilir.

  Östrojen Hormonu Fazlalığında Kadında Oluşan Sorunlar

  1- Kadında yumurtalık faaliyeti büyük hasar görür ve bozulur. Polikistik over hastalığı oluşur.

  2- Overler, Östrojeni fazla salgılarsa, armut tipi şişmanlık başlar, yani kalçalarda yağ birikir, sellülitlerde patlama olur. Kalça ve bacaklarda kalınlaşma, orantısız bir vücut ortaya çıkar.

  3- Fazla Östrojenin, en kötü sonucu kanser hücrelerini uyarır, tetikler. Östrojen hormonu, kanda yüksek çıkarsa , rahim ve meme kanseri için risk faktörüdür.

  4- Östrojen fazlalığı yağ dokusunun miktarını arttırır. Artan yağ dokusunda, testosteron denilen erkeklik hormonu da, östrojene dönüşür. Bu da, yağ dokusu miktarını daha da artırır. Sonuçta bir kısır döngü oluşur. Daha fazla östrojen, daha fazla yağ demektir.

  5- Hücreler uyarıldığı için, vücutta, kadınlık organlarında kanser gelişimi başlayabilir.

  6- Östrojen fazlalığı vücudun su ve tuz tutmasına neden olur. Yüz yuvarlaklaşır, el ve ayaklarda şişlik ve ödem gelişir.

  7- Östrojen fazlalığı bacak damarlarının tıkanmasına, akciğere pıhtı kaçmasına, safra kesesinde taş oluşmasına ve tansiyonda artışa sebep olabilir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Östrojen Fazlalığı Belirtileri Nasıl Anlaşılır
 3. Erkekte kadınlık hormonu östrojen fazlalığı belirtileri
 4. Östrojen fazlalığı olanlar neler yapmalıdır
 5. Östrojen hormonu fazlalığı neden olur
 6. Tüp bebek tedavisinde östrojen kullanımına dikkat, Östrojen Hormonu Ve Kadın Sağlığı, Östr
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri