Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Meme Kanseri Meme Hastalıkları Meme Kanseri Tedavisi Meme Kanserinde Hormon Tedavisi Meme Kanserinde Beslenme Meme kanserinin kadın larda en sık görülen kanserler arasında birinci sırada

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Meme Kanseri, Meme Hastalıkları, Meme Kanseri Tedavisi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Meme Kanseri
  Meme Hastalıkları
  Meme Kanseri Tedavisi
  Meme Kanserinde Hormon Tedavisi
  Meme Kanserinde Beslenme


  Meme kanserinin kadınlarda en sık görülen kanserler arasında birinci sırada yer aldığını hatırlatan uzmanlar, meme kanserinde en etkili tedavinin erken tanı olduğunu vurguluyor.

  Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Ahmet Orhan Gürer, meme kanserinin en etkili tedavisinin erken tanı olduğunu söyledi.

  Özel Sani Konukoğlu Hastanesi tarafından düzenlenen halka açık konferanslar kapsamında, Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Ahmet Orhan Gürer, “Meme Hastalıkları ve Tedavisi” konusunu anlattı.

  Meme kanserinin kadınlarda en sık görülen kanserler arasında birinci sırada yer aldığını hatırlatan Gürer, “Meme kanseri, kadınlarda görülen kanserlerin yüzde 32’sini, kadınlarda kanser ölümlerinin yüzde 19′unu oluşturur.” dedi.

  20 yaşından itibaren her kadının aylık olarak muayene olmasını öneren Gürer, erken tanının çok önemli olduğunu, bundan dolayı 40 yaşından sonra memenin mamografi ile değerlendirilmesi gerektiğine dikkati çekti.

  Meme kanserinin risk faktörlerine de değinen Gürer, “İleri yaş, şehirde yaşam, yüksek sosyo – ekonomik seviye, ailede meme kanseri öyküsü, hiç doğum yapmamış olmak, uzun süreli emzirmeme, göğüs kafesi ışınlanması, bir memede kanser anamnezi, erken menarj ve geç menapoz risk faktörleridir.” diye konuştu.

  Meme kanserinin en etkili tedavisinin erken tanı olduğunun altını çizen Gürer, şu bilgileri verdi:

  Erken tanı sonrası en etkili tedavi cerrahi yöntemdir. Yüksek dereceli tümörlerde ise kombine tedaviler (hormon tedavileri, kemoterapi, cerrahi ve radyoterapi) yapılır. İyi huylu meme hastalıklarında fibroadenom en sık görülen iyi huylu tümörlerdir. Menapozdan sonra görülmezler.

  Tedavide takip, cerrahi ve kriyoablasyon (dondurma yöntemi) uygulanır. Memenin kistik hastalığı, en sık görülen patolojik oluşumlarıdır. En sık şikâyetler meme ağrısı, memede kitle, nodülarite oluşumu ve meme başı akıntısıdır. Ağrı kesiciler ağrının giderilmesinde etkilidir.

  Şiddetli vakalarda hormon tedavilerinin yeri vardır. Kafeinli gıdaları (kola ve kahve) kısıtlamak, günlük E Vitamini alımı, margarin gibi doymuş yağlardan fakir diyet ağrının azalmasında etkilidir.


  alıntı

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Meme Başı Çatlakları - Meme Ucu Çatlakları Neden Oluşur - Meme Ucu Çatlakları Oluştuğunda
 3. Meme kanseri nedir? Meme kanseri belirtileri ve tedavisi
 4. Bilgi Göğüs Kanseri, Meme Kanseri, Göğüs Kanserinin Belirtileri, Tedavisi Nedir
 5. Meme Kanseri Sebepleri Ve Tedavisi
 6. Kanser nedeniyle alınan memenin yerine hemen protez takılabilirmi, meme kanseri Ve Meme Pr
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri