Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Regl Sancısı Yüzde 80 Din diriliyor İSTANBUL - Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Başkanı Prof. Dr. İsmail Mete İtil , basit gibi görülen ağrıların kimi
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Regl Sancısı Yüzde 80 Dindiriliyor

  Sponsorlu Bağlantılar
  Regl Sancısı Yüzde 80 Dindiriliyor
  İSTANBUL - Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Başkanı Prof. Dr. İsmail Mete İtil, basit gibi görülen ağrıların kimi zaman son derece kompleks olabildiğini ve tedavilerinde güçlük çekilebildiğini söyledi.

  Pelvik ağrı gibi geçmeyen ağrıların şiddetinin ve süresinin değiştiğini ifade eden İtil, şunlara dikkati çekti:

  ''Kronik pelvik ağrı, tedavi gerektiren ve fonksiyonel yetersizliğe neden olan, en az 6 ay süren göbek altındaki ağrıdır. Kadın hastalıkları hekimlerine başvuruların yüzde 10'u bu nedenledir. Bu ağrının jinekolojik, ürolojik, gastrointestinal (bağırsak sistemi), kas ve iskelet sisteminden kaynaklanan ya da sinirsel nedenleri olabilir. Bu hastalıklarla ilgili ayırıcı tanı gerekir. Hastalığın nedenlerini araştırırken bu branşlardan destek alınmalıdır.''


  Daha çok sağ veya sol kasık bölgesi, göbek altı ve karnın iç kısımlarında hissedilen pelvik ağrının, 18-50 yaş arasındaki kadınlarda yüzde 14-25 oranında görüldüğünü bildiren İtil, hastaların yüzde 35'inde herhangi bir bulguya rastlanmadığını, yüzde 33'ünün endometriyozis, yüzde 24'ünün ise yapışıklıklardan kaynaklandığının saptandığını bildirdi.

  Kronik pelvik ağrısı olan hastaların yüzde 53'ünün ağrı kesiciye ihtiyaç duyduğunu, yüzde 50'sinin doktorun ilgi ve tedavisinden tatmin olmadığını, yüzde 43'ünde hayat kalitesinin düştüğünü, yüzde 35'inin ise psikolojisinin bozulduğunu ifade eden İtil, ''Pelvik ağrı, kadınların cinsel yaşamını da olumsuz etkiler'' dedi.

  "YENİ TEDAVİ YÜZ GÜLDÜRÜYOR"
  Pelvik ağrının tedavisinde çeşitli ilaçların, ağrı kesicilerin kullanıldığını, hatta akupunkturun bile denendiğini anlatan İtil, ''Şimdilerde ise bu ağrının tedavisinde 'LUNA' adı verilen yöntem uygulanıyor. Rahme uzanan sinirler kesilerek yapılan LUNA tedavisiyle hastalar sabah ameliyat olup akşam evlerine gidebiliyor, bir hafta sonra da normal yaşantılarına dönebiliyor. Tedavi, uygulayıcı hekimlerin artmasıyla daha geniş bir kesimde uygulanabilir'' şeklinde konuştu.

  Pelvik ağrıya neden olan herhangi bir bulguya rastlanmayan hastalarda, ''Laparoskopik Uterosakral Nevre-Sinir-Ablasyonu'' denilen yöntemle rahme uzanan sinirlerin laparoskopi yoluyla kesildiğini belirten İtil, ''Bu yöntemle ağrı yüzde 80 azalırken hastalarımız artık ağrısız adet görüyor, seksüel yaşamları da düzeliyor'' şeklinde konuştu.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Yüzde Problemleri Konu Anlatımı, Yüzde problemleri nasıl çözülür
 3. Yüzde Hesaplamaları, Yüzde Hesaplamaları nasıl yapılır
 4. Gerçek Doğum Sancısı Nasıl Anlaşılır Gerçek Doğum Sancısı - Gerçek Doğum - Doğum Sancısı N
 5. bebeklerde gaz sancısı ne zaman biter, bebeklerde gaz sancısı nasıl giderilir
 6. Rüyada Regl Görmek Ne Demek? Rüyada Regl Görmek Ne Anlama Gelir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri