Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Anne Sütünü Artıran Bitkiler anne sütü için şiaflı bitkiler - anne sütü için besin önerileri - anne sütünü arttırmak Ender Saraç anne sütünü artıran yiyecekler

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Anne Sütünü Artıran Bitkiler

  Sponsorlu Bağlantılar
  Anne Sütünü Artıran Bitkiler

  anne sütü için şiaflı bitkiler - anne sütü için besin önerileri - anne sütünü arttırmak

  Ender Saraç anne sütünü artıran yiyecekler hamilelik dönemindeki annelerin yada anne adaylarının çocuğun gelişim süreci acısından oldukça önemli olduğunu belirtti. Hamilelik sonrası sütü azalan anneler genellikle kulaktan dolma yada bilinçsizce yanlış beslenirler. Bazı beslenme çeşitlerinde ise sütün artışı söz konusu olabilir ama bu seferde sütün besleyiciliği azalabilir. Annelerin bu durumlarda sütü ve sütün besleyiciliğini arttırmak için tahin helvası, dut, beyaz üzüm ve incir yiyip bol miktarda su içmeleri gerekmektedir.

  Ender Saraç anne sütünü artıran besinler olarak verdiği beyaz dut, dut kurusu annenin sütünü arttırırken kansızlığı da iyi gelmektedir. Bütün bunların yanı sıra ateş dürücü özelliği ve karaciğer için gerekli olan kuvveti sağlayıp, sindirim sistemine faydası oldukça fazladır. Beyaz üzüm ise anne sütünü arttıran özeliğinin yanı sıra kalp damar hastalıklarına bire birdir, ritim bozukluğunun da önüne geçmektedir.

  Ahmet Maranki anne sütünü artıran besinler

  Anne sütü şüphesiz bir bebek için hayati öneme sahip. Tabi emzirme esnasında bebeğin bu sütten ne kadar faydalanabildiği de çok önemli. Kimi annelerin süt miktarı çeşitli sebeplerle az geldiğinden bebekleri için yeterli olmuyor. Tabi bu da bebeğin gelişimi için bir handikap.

  Böyle durumlarda aşağıda sıralayacağımız gıdaları fazlaca tüketmek, anne sütünü artıracaktır.

  İncir : Anne sütünü artırdığı gibi, kış aylarında vücut direncini de arttırır. Çeşitli sağlık sorunlarına karşı vücuda dayanıklılık ve kuvvet kazandırır.

  Beyaz Üzüm : Yeni doğum yapmış annelerin sütünü artırdığı gibi tam bir kalp dostudur. Anne sütünü arttıran besinlerden biriside beyaz üzüm’dür. Özellikle yeni bebek sahibi olmuş anne adaylarımızın her gün tüketmesinde fayda var. Bunun yanı sıra beyaz üzümün faydaları kalp ve damar hastalığı çekenlerinde bu besin kaynağını tüketerek bu hastalıklardan ağrı çekme olanağını en aza indirir.

  Tahin Helvası : Anne sütünü artırıcı etkisinin yanında balgam söktürücü ve saç dökülmesini engelleyici özellikleri de vardır. Ayrıca sedef, egzama gibi hastalıklara da iyi gelir.

  Dereotu : Anne sütünü artırması için tüketilmesi gereken etkili gıdalardan biridir. Dere otunu mutlaka salatalarınızda, üstüne süs olarak da kullanabilirsiniz, dekor seven bayanlar için, bu otun her derde deva olduğunu hepimiz biliyoruz. Anne sütünü arttırmada etkin rol oynayan bir bitkidir.

  Ayva: Her gün bir tane ayva yemeye çalışın, yalnız hamilelik döneminden ziyade, bebeğin doğumu olduktan sonra, zira ayva kabızlık yapabiliyor. Anne sütünü arttıran temel besin kaynaklarından biriside ayva’dır. Bunun dışında tüketebileceğiniz diğer besinler, tahin helvası ve incir’dir namı değer yemiş. İncirin bin bir derde dermanı vardır. Anne sütünü arttırdığı bir yana, enerji ver güç verir aynı zamanda zihin açar

  Beyaz Dut ve Dut Kurusu : Bebek emziren annelerin sıklıkla tüketmesi gereken bir gıdadır. Bebek emziren annelerde vücudun güç kaybına karşı vücudu kuvvetlendirir. Anne sütünü artırdığı gibi kansızlığa da iyi gelir. Karaciğeri besler. Ateş düşürür. Bademcik, boğaz iltihaplarına ve öksürüğe karşı faydalıdır. Dut’un birden fazla yararı ve faydası vardır. Anne sütünü arttırdığı gibi, vücuda güç ve enerji verir. Kansızlık çeken insanların, kansızlık problemini giderebileceği bir besin kaynağıdır. Ayrıca karaciğeri güçlendirir, boğaz ve bademcik iltihaplarına karşı vücuttaki mikroplara karşı savaşır

  Anne sütünü Azaltan Yiyecekler

  Bebek emziren annelerin yememesi gereken birtakım yiyecekler de vardır. Tabi genel olarak bu gıdalar da vücuda faydalıdırlar fakat anne sütünü azaltırlar. Bu yüzden sütünün azalmasını istemeyen anneler nişasta ve nişastalı gıdalardan, maydanoz, nane ve turşu yemekten kaçınmalıdırlar.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Anne Sütünü Artıran Besinler Nelerdir
 3. Anne Sütünü Artıran Besinler
 4. Anne sütünü artıran besinler nelerdir
 5. Anne sütünü artıran gıdalar
 6. Anne Sütü Nasıl Artırılır, Anne Sütünü Artıran Yiyecekler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri