Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kadir Gecesi nin Kerameti Nedir Kadir Gecesi nin Kerameti Hakkında Bilgi Kadir Gecesi din imizde en mübarek gecelerden biridir ve mevlid kandili nden sonra ikinci

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kadir Gecesinin Kerameti

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kadir Gecesinin Kerameti Nedir
  Kadir Gecesinin Kerameti Hakkında Bilgi


  Kadir Gecesi dinimizde en mübarek gecelerden biridir ve mevlid kandilinden sonra ikinci sırayı alır. Arapça bir kelime olan "Kadr"; aslında güç yetirme demek olmakla beraber, hüküm, takdir, şeref, ululuk ve tazyik anlamlarına da gelir.

  Hüküm anlamını düşünmekle Kadir Gecesine, hüküm ve takdir gecesi denir ki, Duhân sûresinde geçen, "Kur'ân'ı Kerim'in indirildiği, büyük işlerin belirlenip hükme bağlandığı..." söylenen gece buna işaret eder. Ancak Kur'ân'ı Kerim olaylara göre yirmi üç küsür senede indiğine göre, Kadir Gecesinde indirilmesi, topluca dünya semasına indirilmesi demektir.

  Peygamberimiz (S.A.S.) buyuruyor ki:

  "Kadir Gecesi olunca Cebrail, bir gurup melek arasinda yere iner. Yere inen melekler gerek ayakta ve gerekse oturarak Allah'i zikreden her kulu selâmlarlar, onun için istigfar ederler."

  Ebû Hureyre buyurur ki; "Kadir Gecesi, yeryüzüne çakil sayisindan çok melek iner. Onlarin inmeleri için gök kapilarinin hepsi açilir. Her yana nûr saçilir. Büyük bir tecelli meydana gelir ve bu gece Meleküt âlemi açilir. Fakat bu husûsda insanlar birbirinden farklidir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kadir Gecesinin Kıymeti
 3. Kadir Gecesinin İşaretleri
 4. Kadir gecesinin özellikleri
 5. Kadir Gecesinin Özellikleri Nelerdir, Kadir Gecesinin Özelliği
 6. Kadir Gecesinin Fazileti, Kadir Gecesi Nasıl Geçirilmeli
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri