Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kadir Gecesi nin Zamanı Kadir Gecesi Ne Zaman Ramazan ayının 26. gününü 27. gününe bağlayan gece (27. gece) mübârek “ Kadir Gecesi ”dir. Gün olarak

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kadir Gecesinin Vakti

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kadir Gecesinin Zamanı

  Kadir Gecesi Ne Zaman


  Ramazan ayının 26. gününü 27. gününe bağlayan gece (27. gece) mübârek “Kadir Gecesi”dir. Gün olarak 14 Ağustos Salı gününü Çarşambaya bağlayan gecedir.

  Kadir gecesinin hangi gece olduğu kesin olarak bildirilmemiştir. Bir hadîs-i şerîfte: “Allahü teâlâ, 5 şeyi 5 şey içinde: Rızâsını tâatlerde, gazabını günâhlarda, orta namazı 5 vakit namazda, evliyâsını halk arasında, Kadir gecesini ise Ramazân ayı içinde gizlemiştir” buyuruluyor.

  İmâm-ı Şâfiî, Kadir gecesi Ramazân-ı şerîf ayının “17. gecesi”, İmâm-ı A’zam Ebû Hanîfe ise, “27. gecesi” olması çok vâki olur demişlerdir.

  Peygamber Efendimiz: “Bu yıl Ramazânın ilk gecesi idi geçti. 27. geceyi ihyâ et! Ramazânın 27. gecesini ihyâ edene, vücûdundaki kıllar sayısınca, hac, umre, şehîdlik ve gâzîlik sevâbı verilir”buyurdu.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kadir Gecesinin Kıymeti
 3. Kadir Gecesinin Ehemmiyeti
 4. Kadir Gecesinin Duasi
 5. Kadir Gecesinin Özellikleri Nelerdir, Kadir Gecesinin Özelliği
 6. Kadir Gecesinin Fazileti, Kadir Gecesi Nasıl Geçirilmeli
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri