Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

kanser ve sebepleri , kansere sebeb olan nedenler , kanser , kanser hastalığı ve nedenleri , kanser neden oluşur vücut hücrelerinin devamlı ve düzenli bir

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kanser ve sebepleri, kansere sebeb olan nedenler, kanser, kanser hastalığı ve nedenleri, kanser neden oluşur

  Sponsorlu Bağlantılar
  kanser ve sebepleri, kansere sebeb olan nedenler, kanser, kanser hastalığı ve nedenleri, kanser neden oluşur
  vücut hücrelerinin devamlı ve düzenli bir şekilde bölünerek çoğalması ile gelişir. Belirli bir yaşa kadar bu gelişme ve büyüme devam eder. Belirli yaş dönemlerinde bölünerek gelişme şekli durur. Bundan sonraki devrelerde sadece yaralanma, kırılma, kesilme ve yanık gibi sebeplerle bu kısımlardaki hücreler meydana gelen arızaları tamir etmek için bölünür ve çoğalırlar.

  Bu düzenli çalışmanın bozulması doku hücrelerinin normal olmayan çalışmaların sonucunda kanser adı verilen kötü huylu urlar (habis) meydana gelir. Bu urlar zamanla etraftaki sağlam dokulara da geçerler ve giderek büyürler. Sonunda da içinde bulundukları dokunun çalışmasına etki yaparak onu bozarlar.

  Kanserli organdan kopan hücreler vücudun çeşitli yerlerine değişik yollarla yayılırlar. Gittikleri yerlerde yerleşerek yeni urların meydana gelmesine yol açarlar.

  Bunların dışında iyi huylu urlar da vardır. Bu urlar içinde bulundukları organları tahrip etmedikleri gibi vücudun başka kısımlarına da atlamazlar.

  Her iki urun başlangıcında da hastaların şikâyetleri aynıdır. Bu sebeple vücutta meydana gelen urun iyi huylu mu kötü huylu mu olduğuna ancak doktor karar verebilir. Ancak unutulmaması gereken önemli noktalardan biri de iyi huylu urların bir gün kötü huylu ur haline gelebileceğidir.

  Kanserin Sebepleri

  Kanserin sebepleri tam anlamıyla ortaya çıkmamıştır. Fakat kanseri meydana getiren birçok etken bilinmektedir. Bunların bilinmesi korunma bakımından önemlidir. Kanserin kansere sebep olduğu bilinen etkenler şöyle sırlanabilir:

  • Kalıtım: Bazı ailelerin birçok ferdinde kanser görülmesi hastalığın kalıtım yoluyla geçmesi konusunda düşüncelerin ortaya çıkmasına yol açmıştır. Ancak günümüze kadar kesinlikle ispatlanmış değildir. Bu yol tek başına bir rol oynamadığı, doğuştan istinadın yanında başka etkenlerin de yanında bulunması gerektiği bilinmektedir. Yalnız anne rahminde, çocuğun teekkürü esnasında başka organlara ait hücrelerin bir başka doku içerisinde kalması mümkündür. Bu artıklar ileride bir ur meydana getirebilirler. Daha önceki nesillerde kanser görülmesi ailenin diğer fertlerinde de kanser olacağı anlamana gelmez.

  • Hormonlar: Hormonlar vücut fonksiyonun ve metabolizma olayının düzenli bir şekilde cereyanını temin eden özel organların salgılarıdır. Vücutta meydana gelişleri belirli bir düzen içindedir. Bunların karışıklıkları bazı kanserlerin meydana gelmesinde veya büyümesinde etkilidir. Hormonların etkisi olan kanserin başında meme ve organlara ait kanserler gelir.

  • Dış etkenler: İnsanların etkisi altında kaldıkları bazı etkenler kanser oluşumuna ortam hazırlayabilir. Bu dış etkenler mekanik, fiziksel ve kimyasal olarak üç gurupta toplanabilir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. kanser şiirleri- kanser ile ilgili şiirler
 3. Kanser hastalarının oruç tutması tehlikeli mi, kanser hastaları oruç tutabilir mi
 4. Akut kanser ağrısı - kronik Kanser ağrısı - vücutta batma tarzı ağrı - kanser ağrıları ner
 5. Kişiye Özel Kanser Aşısı, kanser aşısında son gelişmeler, kanser tedavisinde son gelişmele
 6. Kanser Şiirleri - Kanser ile ilgili Şiir - Kanser Hakkında Şiirler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri