Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Rahim Kanseri , Rahim Kanserinin Belirtileri , Özellikleri , Tedavisi Nedir Rahim kanseri genellikle rahmin iç tabakasını oluşturan endometrium dediğimiz tabakasından gelişmektedir. Bu tabaka her

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Rahim Kanseri, Rahim Kanserinin Belirtileri, Özellikleri, Tedavisi Nedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Rahim Kanseri, Rahim Kanserinin Belirtileri, Özellikleri, Tedavisi Nedir
  Rahim kanseri genellikle rahmin iç tabakasını oluşturan endometrium dediğimiz tabakasından gelişmektedir. Bu tabaka her adet döneminde değişikliğe uğrar.

  Menopoz döneminde ise rahmin iç tabakası olan endometriumda meydana gelen değişimlerle sonlanır. Rahim kanseri, endometrium tabakasındaki hücrelerin kontrolsuz çoğalması sonucu oluşur. Oluşan kanser hücreleri lenf bezlerine, çevre organlara veya kan akımı ile uzak bölgedeki organlara ulaşabilirler. Daha seyrek görülen rahim tümörü ise sarkomlardır. Bu tümörler rahmin kas tabakasında oluşur.

  Oluşum Sebepleri Nelerdir?

  Şişmanlık, hipertansiyon (yüksek tansiyon), diyabet (şeker hastalığı), karşılanmamış östrojen hormonu (progesteronla birlikte verilmeyen) kullanımı, meme kanseri tedavisinde etkili olan tamoksifen adlı ilacın kullanımı, geç yaşta menopoza girme, doğum yapmamış olmak rahim kanseri oluşumunda risk faktörleridir.

  Belirtileri?

  En önemli belirtisi menapoz sonrası görülen kanamadır.Menapoz öncesinde ise uzayan veya aşırı veya düzensiz adet kanamaları olan kadınlar mutlaka bir kadın hastalıkları uzmanına başvurmaları gerekir. Hastalık ilerlemişse karında şişkinlik, sarılık dışkılama güçlüğü gibi belirtiler buluınabilir.

  Erken Teşhis Mümkün Müdür?

  Rahim kanseri, hazneden (vajina) kanamanın hastayı uyarması nedeni ile erken dönemde teşhis edilir. Hastalığın erken teşhisi için kadınlar () mutlaka yılda bir kez kadın hastalıkları uzmanı tarafından muayene edilmelidir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bilgi Lenf Kanseri, Lenf Kanserinin Belirtileri, Özellikleri, Tedavisi Nedir
 3. Rahim Ağzı Kanseri, Rahim Ağzı Kanserinin Belirtileri, Özellikleri, Tedavisi Nedir
 4. Over Kanseri, Over Kanserinin Belirtileri, Tedavisi Nedir
 5. Rahim Sarkması Nedir rahim sarkması ameliyatı - rahim sarkması belirtileri - rahim sarkmas
 6. Rahim Ağzı Kanseri Serviks Kanseri Ve Aşısı kolposkopi - rahim ağzı kanserin kimlerde sık
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Teşhis Nasıl Konur?

  Rahim kanseri şüphesi olan kadınlardan jinekolojik muayene sonrasında küretaj yapılarak parça alınır. Küretaj materyali patolog tarafından incelenir. Kanser hücrelerinin görülmesi ile tanı konur.

  Tedavisi?

  Rahim kanserinin ana tedavisini cerrahi oluşturmaktadır. Patoloji sonucuna göre tekrarlama ihtimali yüksek olan hastalarda cerrahinin ardından radyoterapi (ışın tedavisi) uygulanır.

  Tümörü ilerlemiş veya cerrahi yapılamayan hastalarda tek başına radyoterapi de bir tedavi seçimidir. Hormon tedavisi ve kemoterapi rahim kanserinde sık uygulanan tedavi yöntemleri değildir. İlerlemiş hastalıkta tümörün özelliklerine göre hormon tedavisi veya kemoterapiye başvurulur. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri