Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kelime-i Şehadet getirmek İslâmın şartlarından birincisi , kelime-i şehâdet getirmektir. Kelime-i şehâdet getirmek demek , (Eşhedü en lâ ilâhe ill allah ve eşhedü enne Muhammeden
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 5      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kelime i şehadet getirmek

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kelime-i Şehadet getirmek
  İslâmın şartlarından birincisi, kelime-i şehâdet getirmektir. Kelime-i şehâdet getirmek demek, (Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve resûlüh) demektir.

  Müslüman olmanın ilk şartı îmân etmektir. Îmân etmek için Kelime-i şehâdeti söylemek, bunun mânâsını bilmek ve inanmak lâzımdır. Kelime-i şehâdet’in mânâsı: (Görmüş gibi bilir ve inanırım ki, Allahü teâlâdan başka, varlığı lâzım olan, ibâdet ve itâat olunmaya hakkı olan hiçbir ilâh, hiçbir kimse yoktur. Görmüş gibi bilir, inanırım ki, Muhammed aleyhisselâm Allahü teâlânın hem kulu, hem peygamberidir. O’nun gönderilmesi ile O’ndan önceki peygamberlerin dinleri tamam olmuş, hükümleri kalmamıştır. Sonsuz saadete kavuşmak için, ancak O’na uymak lâzımdır. O’nun her sözü, Allahü teâlâ tarafından kendisine bildirilmiştir. Hepsi doğrudur. Yanlışlık ihtimali yoktur) demektir.

  Dünyada, rahat ve huzûra kavuşmak ve âhirette de , sonsuz kurtuluşa ermek için müslüman olmak lâzımdır. Müslüman olmak için de, hiçbir formaliteye, müftüye, imâma gitmeye lüzum yoktur. Müslüman olmak isteyen önce bu Kelime-i şehâdeti ve mânâsını söyler. Sonra gusül abdesti almayı, namazı ve lâzım oldukça farzları ve haramları öğrenir.

  Kelime-i Tevhid: (Lâ ilâhe illallah Muhammedün Resûlullah) demektir. Yeni müslüman olacak kimsenin, bu kelimeyi (Eşhedü....) ile başlıyarak söylemesi lâzımdır. Müslümanların ise bu kelimeyi her zaman söyleyerek îmânlarını tazelemelerini, sevgili Peygamberimiz emretmiştir. Hadîs-i şerîfte, “Lâ ilâhe illallah” diyerek îmânınızı yenileyiniz) buyuruldu.

  Kelime-i tevhid söylemek çok sevâptır. Her fırsatta, her zaman sık sık söylemelidir. Bir hadîs-i şerîfte, “Son sözü, “Lâ ilâhe illallah” olan Cennete girer) buyuruldu.

  Sevgili Peygamberimiz, kelime-i tevhîdin fazileti, üstünlüğü hakkında buyurdu ki:

  (Yerleri ve gökleri, terazinin bir kefesine koysalar, bu kelimenin bulunduğu kefe elbette ağır gelir.)

  (Yedi kat göklerin ve bunlarda bulunanların ve yedi kat yerin hepsi, “Lâ ilâhe illallah” kelimesi ile ölçülse, bu kelimenin sevabı daha çok olur).

  (Allahü teâlâyı anmanın en üstünü “Lâ ilâhe illallah”dır. Duânın en fazîletlisi “Elhamdülillah”tır).

  (Gecenin veya gündüzün bir saatinde, “Lâ ilâhe illallah” diyen kimsenin sayfasında (amel defterinde) bulunan kötülükler silinir, bunların yerine o kadar sevap yazılır)  Kalbini Cennet bağı yap, çeşme-i tevhîd ile,


  Ruh bağçesi gülşen eyle, gonca-i tevhîd ile!  Hem mekânsız, hem zamansız, nihâyetsiz yolları,


  Kat’ider gönül erbâbı, kuvvet-i tevhîd ile.  Her ne kadar, yüz karası, yapdıysa isyân sende,


  Temizlenir her yerin, sâbûn-i tevhîd ile.  İns ve Cin âlemlerini, aşarak arşa çıkar,


  Kim ki mi’râc eylediyse, cezbe-i tevhîd ile  Ey Niyâzi! Ârif-i billâh gönülden kaldırır,


  Yetmiş bin perdeyi hep, bir lem’a-i tevhîd ile.  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kelime i Şehadet Getirmek Denilince Aklınıza Neler Geliyor
 3. Kelime i Tevhid Kelime i Şehadet Benzerlikleri Ve Farklılıkları
 4. rüyada kelime-i şahadet getirmek
 5. Kelime i şehadet ingilizce
 6. kelime i tevhit ve kelime i şehadet
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri