Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

İsrail İhaneti Ve Gazze - Kazım Öztürk İsrail İhaneti Ve Gazze kitap özeti - İsrail İhaneti Ve Gazze kitap tanıtımı Hakkında İsrail'in Gazze'ye yardım konv

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İsrail İhaneti Ve Gazze - Kazım Öztürk

  Sponsorlu Bağlantılar
  İsrail İhaneti Ve Gazze - Kazım Öztürk

  İsrail İhaneti Ve Gazze kitap özeti - İsrail İhaneti Ve Gazze kitap tanıtımı

  Hakkında

  İsrail'in Gazze'ye yardım konvoyuna saldırısı sırasında "Sofia" adlı gemide bulunan İsveçli yazar Henning Mankell, "en kötü teröristin İsrail olduğunu" belirtti.Mankell, Alman Stern dergisinde yayımlanan röportajında, "Terörizme inanıyorum. Bu durumda en kötü terörist İsrail. ABD de çok sayıda terörist davranışta bulunuyor. Teröristlerin hapse atılması lazım" ifadesini kullandı.

  İsrail'in Somalili korsanlar gibi davrandığını ve korsanlık suçlamasıyla Lahey'deki Uluslararası Adalet Divanında yargılanabileceğini belirten Mankell, "Eğer bir gemideysem ve aniden bir helikopterden gemiye askerler inmeye başlarsa kendimi savunma hakkım vardır. Eylemciler yukarı tırmanarak helikoptere saldırmadı. Askerler insanlara zarar vermek için aşağıya indi. Bu insanlar da kendilerini savundu. Taş ve sopalarla, otomatik silahlara karşı" açıklamasında bulundu.

  Neden İsrail'in teklif ettiği gibi yardımları karayolu üzerinden götürmek istemediklerinin sorulması üzerine de Mankell, "Çünkü işe yaramazdı. Bugüne kadar da işe yaramadı. Bu diğer bir yalan daha olurdu. Malzemeler hiçbir zaman Gazze'ye ulaşmazdı. İsraillilere neden güvenelim ki? İsrail, verdiği çok sayıda sözü tutmadı" ifadesini kullandı.

  "Sofia" gemisine gelen İsrailli askerlerin, bir tıraş bıçağı, bir de aşçının kullandığı bıçağı bularak, gemide silah bulduklarını söylediklerini de anlatan Mankell, gelecekte şiddetin artması durumunda bundan İsrail'in sorumlu olacağını, belki de bunu istediğini, bu nedenle Filistinlilerin şiddete başvurmaması gerektiğini vurguladı.

  Mankell, Hamas'ın tutumuyla ilgili olarak da bu örgütün politikasından endişe duyduğunu
  kaydederek, "ABD Hamas ile görüşmek istemediği için ortada bir sorun var. Bu yanlış. Herkesle konuşulmalı. Hamas'ın İsrail ile görüşmek istememesi de yanlış. Böyle bir durumda diyalog en önemli araç. Hamas, belirli güçler ile konuşmayarak hata yapıyor. Aynı şekilde ABD Hamas ile konuşmayarak hatalı davranıyor. Birlikte konuşulmalı" şeklinde görüş belirtti.

  Künyesi


  · Nüve Kültür
  · Basım Tarihi : 09 - 2018
  · ISBN : 978-605-4336-12-8
  · Sayfa Sayısı : 224
  · Etiket Fiyatı : 14.00 TL


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Emre Öztürk Kimdir Biyografisi, Milli Yüzücü Emre Öztürk'ün Kısaca Hayatı
 3. Kazım Koyuncu - Hayde şarkı notası, Kazım Koyuncu - Hayde nota,akor, tab
 4. Kazım ismi ile ilgili akrostiş şiir, kazım akrostiş
 5. Kazım Koyuncu - Kazım Koyuncu kimdir - Kazım Koyuncu hakkinda
 6. İsrail hangi dil konuşulur? İsrail anadili ve konuşulan diller nelerdir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri