Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

İnsan Ve Kültür - Bozkurt Güvenç İnsan Ve Kültür Kitap Özet - Bozkurt Güvenç Kitapları - İnsan Ve Kültür Kitap Tanıtım - İnsan Ve Kültür

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İnsan Ve Kültür - Bozkurt Güvenç

  Sponsorlu Bağlantılar
  İnsan Ve Kültür - Bozkurt Güvenç

  İnsan Ve Kültür Kitap Özet - Bozkurt Güvenç Kitapları - İnsan Ve Kültür Kitap Tanıtım - İnsan Ve Kültür Kitap Fiyatı - İndirimli Kitap İnsan Ve Kültür


  Kitap Özet

  “İnsanlar benzerler, çünkü kültürleri benzer, İnsanlar benzemezler, çünkü kültürleri farklıdır; İnsanlar değişirler, çünkü kültürleri değişmektedir.”

  Her bilimin ve her kitabın kişisel bir öyküsü vardır. 19. yy'ın ortalarında insanbilim, kutsal yaratılış inancına karşı evrimciler ve Hegelci bir ruha karşı Marksçı tarihi maddeciler arasında sanki bölünmüştü. İkinci Dünya Savaşı'nı izleyen onyıllarda giderek kültürleşti; benzerlik, farklılık, değişim ve gelişim vb. çoğu sosyal olay/olgular kültür ile açıklandı.

  İNSAN ve KÜLTÜR, ünlü 68 kuşağı gibi, bir üniversite amfisinde yapılan ‘İnsanbilime Giriş' dersiyle doğdu. 12 Mart ertesinde yazıldı ve basıldı. 12 Eylül'ün dayandığı ve dayattığı Türk- İslam Sentezi ideolojisine direndi. Bildik yüzyıl sona ererken varlığını sürdürdü. 2005 GENOM bulgularını, maddi manevi hemen her kültürel olay ya da olguyu, genlere indirgeyen teknoloji dalgasıyla sarsıldı. Biyo-kültürel yaklaşıma rakip çıkmadığı için hayatta kaldı; üniversite içinde ve dışında aranır oldu.

  Yeni basım kapsamlı ve özenli bir güncelleme gerektirdi. Yeni metin BOYUT tarafından yayına hazırlandı ve basıldı. Böylece emekliliğini beklerken arşive kaldırılmaktan kurtulan İNSAN ve KÜLTÜR yeniden doğdu.
  İnsan Ve Kültür

  Bozkurt Güvenç
  · Boyut Yayınları
  · Basım Tarihi : 10 - 2018
  · ISBN : 978-975-23-0710-0
  · Sayfa Sayısı : 399
  · Etiket Fiyatı : 19.90 TL


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kültür Ögeleri Duygularımızın Güzelliğini Ortaya Çıkarır Siz De Kültür'le İlgili Akrostiş
 3. Aynı Dili Konuşan İnsan Toplulukları Ortak Kültür Değerlerini Nasıl Paylaşırlar
 4. Kültür Nedir, Kültür Hakkında Bilgi
 5. Bozkurt destanı özeti
 6. Genç Bir Bozkurt
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri