Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

İlahi kitaplara iman ne anlama gelmektedir? İlahi kitaplara iman ne anlama gelir. Tarihte birçok peygamber e , küçük veya büyük kitaplar gelmiştir. İslâm din inin

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İlahi kitaplara iman ne anlama gelmektedir?

  Sponsorlu Bağlantılar
  İlahi kitaplara iman ne anlama gelmektedir?

  İlahi kitaplara iman ne anlama gelir.

  Tarihte birçok peygambere, küçük veya büyük kitaplar gelmiştir. İslâm dininin iman esaslarından biri de Allah'ın doğru bilgiler içeren kitaplar gönderdiğine inanmaktır.
  İlahi kitaplara iman, Allah tarafından bazı peygamberlere kitaplar indirildiğine ve bu kitapların içeriğinin bütünüyle doğru ve gerçek olduğuna inanmak anlamına gelir.
  İslam dini yalnız Kur'an'a değil, daha önce gönderilen ilahi kitapların hepsine iman etmeyi emretmektedir. Konu ile ilgili olarak Yüce Allah Kur'an'da: "(Ey Muhammed!) Onlar (Müslümanlar) sana indirilen kitaba da, senden önce indirilenlere de inanırlar…" (Bakara ayet 4)

  İlahi kitaplara iman ile Allah'a ve peygambere iman arasında yakın bir ilişki vardır. Çünkü Allah vahyini peygamberler aracığı ile göndermiştir. Bunlar aynı zamanda Allah'ın insanlara bildirdiği bilgi, emir ve yasakları içerir. İlahi kitaplar, peygamberlerin içinde yaşadıkları toplumların dili ile gönderilmiştir.

  Bir şeyi en iyi yapan bilir. Bunun için satın aldığımız buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon ile birlikte kullanma kılavuzu verilir. Satın aldığımız bu mal bu kılavuza uyularak kullanılırsa daha uzun ömürlü olur. İnsanı en iyi yaratıcısı olan Allah bildiğine göre, onun iyi bir kullanma kılavuzuna ihtiyacı vardır. Bu kılavuz da Allah'ın peygamberler aracılığı ile gönderdiği ilahi kitaplardır. Bu açıdan ilahi kitapların her biri insanlara doğru yolu gösteren birer kılavuzdur. Onların temel amacı insanın dünya ve ahiret hayatında mutlu olmasını sağlamaktır.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Yukarıdaki Ayeti, İlahi Kitaplara İman Açısından Yorumlayınız
 3. İlâhî Kitap Kavramı ve Kitaplara İman Hakkında
 4. İlahi Kitap ve İlahi Kitaplara İman
 5. Kitaplara iman ne demektir?
 6. Semavi KitapLara Îmân, İlâhî Kitap Ne Demektik Ve Niçin Gönderilmiştir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri