Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Değerler eğitimi aile ve anne yle ilgili kompozisyon yazı , aile ve anne konulu kompozisyon , aile ve anne hakkında kompozisyon örneği Aile , toplumun
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 6      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Aile ve anne ile ilgili kompozisyon yazısı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Değerler eğitimi aile ve anneyle ilgili kompozisyon yazı,
  aile ve anne konulu kompozisyon,
  aile ve anne hakkında kompozisyon örneği

  Aile, toplumun en küçük birimi olarak kabul edilir. Aile denince genellikle bir evde oturan anne ve baba ile, varsa onların evlenmemiş çocukları anlaşılır. Bu tip aileye "çekirdek aile" denir.
  Çekirdek ailedeki çocukların evlenmesiyle de yeni bir çekirdek aile ortaya çıkar. Ama aile sözcüğünün bundan daha geniş anlamı da vardır. Daha çok sayıda akrabadan oluşan birimi, hatta bir soyu ya da sülaleyi tanımlamak için de aile sözcüğü kullanılır.

  "Aile" sözcüğü günlük dilde çok değişik grupları tanımlamak için de kullanılır. Örneğin "Hasan iyi bir aileydi" dendiğinde, Hasan'ın sorumlu bir baba ve koca olduğu anlaşılır. Oysa birisi "Benim ailem Adana'dan gelmiş" dediği zaman, annesiyle babasının, hatta belki de dedelerinin Adana'da yaşamış olduğunu belirtir. Bir başkası "Bu bir aile toplantısıdır" dediğinde, o toplantıda yalnızca akrabaların bulunacağı anlaşılır. Bunlar amcalar, dayılar, teyzeler, halalar, yeğenler ve evlilik bağıyla aileye katılmış kişilerdir. Bütün bunlar bize, "aile" kavramının her zaman evliliğe ya da ortak atalara dayalı ilişkileri kapsadığını göstermektedir.

  Eski Türk toplumlarında aile büyük önem taşırdı. Tekeşli evlilik temeline dayanan ailelerde kadın ile erkek arasında eşitlik vardı. Türklerin İslam dinini benimsemesinden sonra, ailenin yapısı bu dinin etkisiyle değişti. Bu ailede erkek, mutlak egemenlik ve dört kadınla evlenebilme hakkı kazandı. Bu gelenek Cumhuriyet dönemine kadar sürdü. 1926'da kabul edilen Türk Medeni Kanunu, çokeşliliğe son verip tekeşli evliliğe dayanan aile yapısını yasalaştırdı. Türkiye'nin kırsal kesimlerinde geleneksel geniş aile tipi yaygındır. Bununla birlikte, özellikle içgöçler ve kentleşme nedeniyle geniş aileler parçalanarak yerlerini çekirdek ailelere bırakmaktadır.

  Türk tarihindeki mevcut bütün Anayasa benzeri kurallar dizisinde aile toplumumuzun temeli olarak vurgulanmıştır.
  Türkiye’de aile yapısındaki çağdaş değişmenin gerçek hukuksal temelleri, Atatürk devrimleri ve özellikle de Medeni Kanunun 1926 yılında kabul edilmesi ile başlamıştır.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Vefa ve Tarih Bilinci ile ilgili Kompozisyon Yazısı
 3. Aile ve anne ile ilgili sözler
 4. Aile ve anne ile ilgili şiirler
 5. Aile ve anne ile ilgili hadisler
 6. Aile ve anne ile ilgili ayetler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  İnsanların doğduğu zamandan evlenip yeni bir yuva kurana kadar geçen zaman anne baba ve kardeşleri ile yaşamalarına ailede yaşama denmektedir.Bu aile insanların ilk eğitim aldıkları yerdir.Okul bundan sonra gelmektedir.Annelerin de bu yuvada ayrı bir önemi bulunmaktadır.Bizleri yetiştiren ve her türlü sorunlarımızla ilgilenen annelerin hakkı ödenmez. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri