Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

dünya ahiret in tarlasıdır ile ilgili kompozisyon örneği yazarmısınız Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Dünya Ahiretin Tarlasıdır Kompozisyon Dünya Ahiretin Tarlasıdır Sözünün Anlamı Dünya Ahiretin
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 21      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Dünya Ahiretin Tarlasıdır ile ilgili Kompozisyon

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Dünya, çeşitli, duygu, inanç ve fikirlerin yaşandığı, çarpıştığı yerdir. Cenab-ı Hak Ankebut suresinde şöyle buyurur: “Bu dünya hayatı bir oyun ve oyalanmadan başka bir şey değildir. Asıl hayata mazhar olan ise ahiret yurdudur…”

  Peygamber Efendimiz de “Dünya ahiretin tarlasıdır, ebedi kalacakmış gibi bu dünyaya hemen ölecekmiş gibi öbür dünyaya çalışın” demektedir.

  Bediüzzaman Hazretleri de ayet ve hadislerden aldığı derslerle dünyayı bizlere şöyle tanıtır: “Dünya ahiretin tarlasıdır, bir kitab-ı samedanidir. Hem bir mezraadır, hem birbiri arkasında daim gelen geçen ayineler mecmuasıdır. Hem seyyar bir ticaretgahtır. Hem muvakkat bir seyrangahtır. Hem bir misafirhanedir, hem bir mekteptir…”
  Madem ahiret hayatı bu dünyada kazanılıyor, dünya ahiretin bahçesi, tarlasıdır, bu bahçeye tuba-i cennet ağacının çekirdeklerini de ekeriz, zakkum-u cehennem ağacının fidanlarını da dikeriz. İşte önünde iki yol; cennet, cehennem. Haydi, koş durma dünyana tuba-i cennet fidanlarını dik. Amel-i sahiha suyuyla sula. Takva ilacıyla ilaçla, zararlı böceklerden koru ağaçlarını da… 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri