Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Televizyon Yayınlarında Şiddet Konulu Kompozisyon Örneği Lazım Bana Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Radyo Yayınlarında Ve Cep Telefonu Haberleşmesinde Hangi Bilim İnsanlarının Katkısı Vardır Şiddet
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Televizyon Yayınlarında Şiddet Kompozisyon

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Televizyon Yayınlarında Şiddet Konulu Kompozisyon

  DİKKAT! TELEVİZYON DEHŞET SAÇIYOR

  Televizyonlarda gösterilen şiddet içeren programlar, bir yandan çocukların ve gençlerin psikolojilerini bozarken bir yandan da toplum hayatını olumsuz yönde etkilemektedir.

  Günümüzde televizyon programları eskiye göre çok daha fazla çeşitlilik kazanmıştır. Bu her ne kadar teknolojinin geliştiğinin bir göstergesi sayılsa da yayımlanan programlara şöyle bir baktığımızda toplumumuzu ne denli gerilettiği hemen göze çarpar. Bir filmin içerisinde silahlar, ölümler varsa, kan akıyorsa hele bir de özendirmeler güzel yapılmışsa o film sakıncalıdır. Şu aralar televizyon kanallarında bir mafya dizisi çılgınlığı almış başını gidiyor. Dizinin mafya rolünü oynayan oyuncularına özenen gençlerimiz, toplum içersinde aynı onlar gibi yürüyor, giyiniyor, konuşuyor..

  Görünen o ki maalesef artık sokaklarımızda junior mafyalar geziyor. Artık kimse paltosunun kollarını geçirmeye zahmet etmiyor ve kendini kabadayı zannediyor. Bütün bunlar geleceğimiz olan bir bireyimizin daha kaybolması demektir ki, bu da daha yeni yeni gelişen Türkiye'miz için büyük bir kayıptır.

  Dünyada bilim adamları teknolojinin tüm imkânlarını kullanarak çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmaların bir kısmı da televizyonun insanın ruh sağlığını, aile yaşantısını, sosyal düzenini olumsuz etkilemesi ve insanın kabiliyetlerini sınırlaması üzerine yapılmaktadır. Evet... Bilimce de kanıtlanan bu verilere dayanarak rahatlıkla şunu söyleyebiliriz: Televizyon yanlış ve bilinçsiz olarak kullanıldığı zaman tehlikelidir. Oysa ki bilinçli bir toplumda televizyon çok faydalı bir şekilde kullanılabilir. İnsanlar bu dehşet içeren ve toplumumuzu kötü yönde etkileyen televizyon programlarını izleyeceklerine ona harcadıkları vakitlerini çalışmaya verseler, ülkemizin kalkınmasına köstek değil, destek olurlardı.

  Kırmızıya körü körüne giden bir boğa gibi zararlı televizyon programlarının bize hazırladığı tuzağa asla düşmemeliyiz. Unutulmamalıdır ki Türkiye'nin uyuyan değil çalışan bir gençliğe ihtiyacı var.

  Tülin UYSAL
  6/C TOBB.İLKÖĞRETİM OKULU ÇANKIRI 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri