Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

yurtta barış dünyada barış ile ilgili kompozisyon yurtta barış dünyada barış sözüyle ile ilgili kompozisyon örneği lazım bana yardımcı olurmusunuz Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 136      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Yurtta Barış Dünyada Barış ile ilgili Kompozisyon

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Yurtta Barış Dünyada Barış Konulu Kompozisyon Çalışması

  Her Yerde Barış

  Atatürk'ün Söylediği Bu Söz Her yerde Barışın Olması Gerektiğinin Bir Mesajıdır. Biz Türk Vatandaşları Bunu Yerine Getirebilmek İçin Çok Uğraşıyoruz. Tam İstediğimiz Gibi Her Yerde Barışı Sağlayamamakta Çok Başarılı Olduğumuz Kesin. Eğer Yurtta Barış Olursa Dünya dada Barış Olur. Buda Bizim Sevgi Ve Huzurla Yaşamamızı Sağlıklı Olmamızı Sağlar.

  Herkes Bilir Ki Mutluluk Hastalıkların İlacıdır. Bu Hastalıkları Mutlu Olarak Yenmemiz Mümkündür. Gelin El Ele Verelim "Yurtta Barış Dünyada Barış "Sözünü Tüm Türk Milleti Olarak Dünyaya Yayalım. Türk Milleti Zeki Bir Toplumdur Bunları Toplumu, Milleti Ve En Önemlisi Atatürk İçin Yapar.

  Atam Peşinden Geliyoruz! 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh

  Atatürk bir asker olduğu halde mümkün olduğu kadar savaşın dışında kalmak isterdi. Şu sözlerinin derin anlamı vardır: "Mutlaka şu ve bu sebepler için, milleti savaşa sürüklemek taraftan değilim. Savaş zorunlu ve hayati olmalıdır. Gerçek kanaatim şudur: Milleti savaşa götürünce vicdanımda azap duymamalıyım, öldüreceğiz diyenlere karşı, ölmeyeceğiz diye savaşa girebiliriz. Lakin millet hayatı tehlikeye maruz kalmıyorsa savaş cinayettir".

  Bu sözler, dahi bir askerin savaşın ne zaman yapılabileceğini gösteren bir ölçüsüdür. Millet hayatı tehlikeye girmedikçe, çıkarılan savaş savaş değil, cinayettir, öyleyse esas barıştır. Savaşın bir millet için ne demek olduğunu ve neler getirdiğini en acı ve açık biçimde gören, yaşayan Atatürk, büyük zaferin kazanılmasından sonra hep barışçı bir siyaset izledi.

  Yurtta barış, milli birlik ve beraberliğin sonucudur. Vatandaşlar birbirlerini kırmadan, birbirlerinin hak ve özgürlüklerine saygı duyarak yaşamalıdırlar. Bu memlekette esenliği sağlar ve aslında gelişmenin, kalkınmanın ve demokrasinin de en önemli şartlarındandır.

  Cihanda barış ise, devletlerin aralarındaki çekişmeleri, çeşitli anlaşmazlıkları görüşerek, anlaşarak çözümlemeleridir, insanlık ideali ancak böyle gerçekleşebilir. Devletlerarası savaşlar sadece acı, kan, gözyaşı ve felâketler getirir, kazananlar da pek çok şeylerini yitirmiş olurlar, öyleyse ancak ve ancak son çare olarak savaşa gidilmelidir. Esas olan savaş değil, barıştır. Atatürk Lozan Antlaşmasından sonra pek çok sorunu barış yolu ile çözümlemiştir.

  "Barış yolunda nereden bir çağrı geliyorsa Türkiye onu can atarak karşıladı ve yardımını esirgemedi" diyen Atatürk'ün bu tutumu, Türkiye'nin dış siyasetinin temel düşüncelerinden biri oldu.


 5. Kayıtsız Üye

  Teşekkür ederim güzel olmuş


 6. Kayıtsız Kullanıcı

  güzel bir kompozisyon çok işime yaradı


 7. XOX

  Süper olmuş bayıldım çok tşkkürler


 8. bayan willy wonka

  süper bayıldım cidden birde stardollu olanlar elifelifsu veya eren-elif-ask a girin lütfennnnnn <3<3<3<3<3<3 =)


 9. Misafir Üye

  çok gzl.... tşkr. ederim sağolun varolun .... ayrıca herkesin gelecek 2018 yılı kutlu olsun hayırlara vesile olsun inş.


 10. Misafir Üye

  Çok bEğendim Hatta Bayıldım Teşşükkür Ederim


 11. Misafir Üye

  Vallaha çok güzeldi bayıldım.Hayatımda böyle bir şey görmedim.Sanki Atatürk buradaydı,gibi hissettim.Yani çok güzel olmuş....


 12. Misafir Üye

  çok iyi tşk edr Forumlord sayesinde bitirdim :P


 13. Misafir Üye

  Forumlord tşk edr


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri