Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

insan hakları ve saygı ile ilgili kompozisyon örneğine ihtiyacım var bana yardımcı olurmusunuz Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nde Tüm İnsanların Haklarının
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 4      

 1. mazlum
  Sponsorlu Bağlantılar


  İnsan Hakları Ve Saygı İle İlgili Kompozisyon

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  İnsan Hakları Ve Saygı İle İlgili Kompozisyon

  İnsan Haklarına Saygı

  İnsan hakları bütün insanların yalnızca insan olmalarından dolayı sahip oldukları haklardır. İnsanı diğer canlılardan ayıran ve insanı insan yapan bir takım özellikleri vardır. Bu özelliklerinin savunması, insan haklarının temelini oluşturur. İnsanların sahip oldukları haklar üç grupta toplanabilir:

  Birincisi: İnsanın insan olmasından dolayı sahip olduğu haklar. Yaşamak , inanmak, özgürlük, eşitlik, güvenlik vb. haklar.

  İkincisi: Yaşadığı ülkenin yurttaşı olmakla sahip olduğu haklar. Beslenme, eğitim, sıhhat, çalışma, seçme ve seçilme gibi haklar.

  Üçüncüsü ise: Yurttaş ve devletin ortak sorumluluk ve ödevleri arasında yer alan haklardır. Etrafı savunma, sulhu sağlama ve dayanışma bu tür haklardandır.

  İnsanların insani yaşayabilmesi için bu haklara saygı duyulup savunması gerekir. Bu vaziyet insanları daha mutlu eder ve toplumsal sulha katkı sağlar. İnsan haklarına gereken ehemmiyet verilmeli ve herkesin bu haklardan faydalanması sağlanmalıdır. Bunun için ilk olarak insanın kendi haklarına sahip çıkma şuurunda olması ve başkalarının haklarına da itibar etmesi gerekir. İnsan haklarını üniversal ilkeler olarak görmeli ve savunmalı, ters takdirde yalnızca belli bir azınlığa veyahut bir ulusa ait haklar olarak kalır. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri