Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

trafik işaret levhaları trafiğin dilidir onları korumalıyız sözünü açıklayan kompozisyon yazınız Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Işıklı Trafik İşaret Cihazları İle Trafik İşaret Levhaları Olmasaydı
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 20      

 1. Misafir Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Trafik İşaret Levhaları Trafiğin Dilidir Onları Korumalıyız Kompozisyon

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Trafik İşaret Levhaları Trafiğin Dilidir Onları Korumalıyız

  Trafik işaret levhaları sayesinde düzenli bir akış sağlanmaktadır. Çünkü onlar bizi yönlendirip ne yapmamız gerektiğini söylerler. İşaret levhaları bizlerin dili nasılsa onlar da trafiğin dilidir. Yapılması gerekeni ve uyarıları bizlere anlatırlar. Onlara uymamız sayesinde güvenli bir yolculuk yapmaktayız. Çünkü onlar hepimiz için varlar.

  Eğer bu işaret levhaları olmasaydı insanlar kargaşa içerisinde yolculuk yapacak ve birçok kaza meydana gelecekti. İşte bu yüzden onlar hayati öneme sahiptir. Hal böyle olunca onların korunması ve uyulması gerekir. Sonuçta bu levhaları yaptıran da bizim devletimizdir. Bunlar için harcanan paralar bizim verdiğimiz vergilerden kesilmektedir.

  Hepimizin ortak malı olan trafik işaret levhalarını korumak ve onlara uymak her vatandaşın görevidir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Misafir Üye

  Trafik levhaları belki de günlük hayatımızda bizi en çok koruyan şeylerdir.Trafik işaret levhaları olmasaydı,trafiğin halini düşünemiyordum.Arabalar birbirine girerdi,yollar sıkış tıkış,kazalar,hatta ölüme bile yol açabilirdi trafik levhaları olmasaydı.Trafik levhaları birer polis gibidir.Bizi gerektiği gibi davranmamız için uyarır trafikte.Eğer onlara zarar verirsek,belkide o anda bir insanı veya bir aileyi çok kötü duruma düşürebiliriz.Bu nedenle trafik levhalarını korumalıyız.


 5. ciyanım

  Trafik İşaret Levhaları Trafikte sürekli hareket halinde olan, bu hareketleriyle birbirlerini etkileyen araçlar ve insanlar için çok önemlidir. Trafik işaret levhaları bizim için önemli olabilecek bu tür soruları doğru cevaplamamızı sağlarlar
  Bu işaretler sayesinde trafik ortamındaki belirsizlikten büyük ölçüde kurtulur, tehlikeli olabilecek durumlar için önceden önlem alabiliriz .

  Trafik işaret levhalarına uyulması ,trafik akışının güvenli bir şekilde akması ve yaralanma, can ve mal kaybının azalması açısından çok önemlidir. Ülkemizde ve dünyada bu kurallara uyulmaması can ve mal kaybının artmasında bir çok ocağın sönmesine neden olmaktadır.
  Trafik işaret levhalarına uymamak diğer sürücü ve yayaların tehlikeli durumlar için önlem almasını güçleştirebilir. Trafik işaret levhaları, trafik ortamında bulunan sürücü, yaya ve yolcuların ortak dilidir. Bu yüzden trafik işaretlerinden oluşan bu ortak dili doğru ve yerinde kullanmak trafik güvenliği açısından çok önemlidir.


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri