Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Uluslararası Irk Ayrımı ile Mücadele Günü Konuşma Metni Irk ayrımı teorisi , milletler ve ırkların eşit olduğu gerçeğine inanmayan sapık bir düşünürün veya felsefecinin görüşüdür.
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Uluslararası Irk Ayrımı ile Mücadele Günü Konuşma Metni

  Sponsorlu Bağlantılar
  Uluslararası Irk Ayrımı ile Mücadele Günü Konuşma Metni

  Irk ayrımı teorisi, milletler ve ırkların eşit olduğu gerçeğine inanmayan sapık bir düşünürün veya felsefecinin görüşüdür. Bu batıl görüşün taraftarları dünyanın en güçlü ve seçkin ırk tarafından yönetilmesi ve diğer zayıf ve aşağılık ırkların ona eğilmesi gerektiğini iddia ederler.

  Bu tür bir düşünce tarzı her şeyden önce insanlığın yaşam felsefesine aykırı olup ferdî ve sosyal hürriyete ters düştüğü gibi; zayıf halkların tezyifine ve büsbütün yok olmasına da zemin hazırlayacaktır. Kaldı ki çağdaş tarihçi ve düşünürlerin çoğu, ırk ayrımının ilmî ve tarihî hiçbir dayanağı olmadığını ve safsatadan ibaret uyduruk bir görüş olarak ortaya atıldığını belirtmektedir.

  "Bugüne kadar başka ırklarla karışmamış bir ırka rastlanmadığı ve diğer ırklardan her şeyiyle farklı bir ırk görüşünün hiçbir ilmî dayanağı bulunmaması nedeniyle birçok bilim adamı 'Arya Irkı' görüşünün uydurma bir masal olduğuna inanır ve esasen tarih boyunca Arya adlı bir ırkın varlığına işaret eden hiçbir ilmî delilin bulunmadığını vurgular. İlmî olan gerçek, Arya dillerin varlığıdır ve şüphesiz, çeşitli ırklar aynı dili konuşmaktadır pekâlâ."

  Bütün dünyayı kana bulayan İkinci Dünya Savaşı'nın ana nedeni, Almanya'da ırkçılık düşüncesine dayalı Hitler "Nasyonal Sosyalizm" felsefesinin ortaya çıkmasıdır. Hitler'in nihâî hedefi Almanya'nın sınırlarını genişletmek ve Avrupa'nın göbeğinde güçlü bir Germen imparatorluğu kurmaktı. Hitler nazizmi, kalabalık ve gürültülü kongreler, kurultaylar ve yoğun propagandalarla milliyetçi insanların dikkatini çekmeyi başardı ve onları yayılmacı emelleri doğrultusunda acımasızca kullandı.

  Dr. Gustave Lebon diyor ki:

  "Avrupa toplumlarında önemli rol oynayan unsurlardan biri de ırkçılık olmuştur. Geçmişte politikacıların epey ilgisini çekmiş ve alabildiğine kullanılmış olan ırkçılık fikri sonunda kanlı savaşlara neden olmuş, nice ülkeleri harabeye çevirmiştir."

  Ayrıca dinimizde ırk ayrımı diye bir şey kesinlikle yasaktır. İnsanın kendi ırkını sevmesi Allah’ın insanlara yaratılışta verdiği bir özelliktir. Ama insana verilen bu özelliği insan dengeli olarak kullanmak zorundadır. Denge şudur: Haksızlığa uğrayan bir kişi düşünelim. Haksızlık yapan kişiyi kendi ırkından diye haklı olarak görmek.

  Irk ayrımcılığı yapılmayan bir dünyada yaşayabilmek dileğiyle...

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Gaziler Günü Konuşma Metni
 3. Irkçılıkla Mücadele Günü İle İlgili Konuşma Metni, Açılış Konuşması
 4. Hayvanları Koruma Günü Konuşma Metni
 5. Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü Hakkında Bilgi
 6. Anneler Günü Konuşma Metni
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Irkçılık insanları bir birinden ayıran özelliklerden biridir.Her insanın kendi düşüncesi kendi fikri kendine doğru olmasıdır.Başkaların yapmış oldukları konu ne kadar haksız bir konu olmasına rağmen kendi ırkından diye onu desteklemesi ırkçılığın ayrımcılığındandır. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri