Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Türkçenin yozlaşması ile ilgili kompozisyon yazısı İnsanlar toplu olarak yaşar İnsan; düşünen , hisseden , olayları g özlem leyen ve değerlendiren bir varlıktır. Çevresiyle iletişim
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 15      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Türkçenin Yozlaşması ile ilgili Kompozisyon

  Sponsorlu Bağlantılar
  Türkçenin yozlaşması ile ilgili kompozisyon yazısı

  İnsanlar toplu olarak yaşar İnsan; düşünen, hisseden, olayları gözlemleyen ve değerlendiren bir varlıktır. Çevresiyle iletişim kurmak; duygu, düşünce ve isteklerini anlatmak insan için vazgeçilmez bir gereksinimdir. İnsan çevresiyle iletişimi konuşarak ve yazarak sağlar İnsanların çevresiyle olumlu ilişkiler geliştirebilmesinde en önemli etkenlerden biri de güzel konuşma ve yazmadır.

  Günlük yaşamımızda çeşitli nedenlerle çevremizdeki insanlarla konuşarak iletişim kurarız Kimi zaman karşılıklı, kimi zaman da bir topluluk önünde konuşuruz Bu konuşmalarımız sırasında ne kadar güzel konuşursak amacımıza ulaşmada o kadar başarılı oluruz.
  Güzel konuşabilen insan çevresindekilerle daha kolay iletişim kurar ve çevresindekiler üzerinde olumlu etkiler bırakır Toplumda sevilir, saygı görür ve mesleğinde başarılı olur.

  Duygu, düşünce ve isteklerimizi anlatmada zaman zaman yazıya da başvururuz Yazmak da iletişim kurmak için başvurduğumuz temel yollardan biridir Ödevlerimizin birçoğunu yazarak yaparız Bizden uzakta olan tanıdıklarımızla yazarak iletişimimiz sürdürürüz Mektup, telgraf, dilekçe, teşekkür ve çağrı yazıları vb yazarız.

  Güzel konuşmak kadar güzel yazmak da başarımıza etki eden önemli bir özelliktir, Güzel ve etkili bir yazılı anlatım becerisi, derslerimizde daha başarılı olmamızı sağlar Çünkü bir bilgiye sahip olmak kadar bildiklerimizi eksiksiz ve doğru ifade edebilmek de çok önemlidir. Güzel yazma becerisi, çevremizdeki insanlar üzerinde olumlu etkiler bırakır. Bu durum çevremizde sevilen, saygı gören, başarılı bir insan olmamızı sağlar.

  Güzel konuşma ve yazma becerisine sahip insanlar, duygu, düşünce ve isteklerini doğru ve etkileyici biçimde anlatırlar Yanlış anlaşılmalara yol açacak, karşısındakileri kıracak ifadeler kullanmazlar. Bu durum bir dileğin, bir isteğin yerine getirilmesini kolaylaştırır. Çevremizdeki insanların düşünce ve önerilerimizi benimsemelerini kolaylaştırır Çevremizdeki insanlar üzerinde olumlu etkiler bırakırız.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kültürle ilgili kompozisyon, Kültür konulu kompozisyon, Milli Kültür hakkında kompozisyon
 3. Akıl ile ilgili kompozisyon, Akılla ilgili kompozisyon, Akıl konulu kompozisyon, Akıl hakk
 4. Dilin Yozlaşması ile ilgili Kompozisyon
 5. Türkçenin önemiyle ilgili kompozisyon istiyorum
 6. müziğin yozlaşması nedir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Türkçe dilinin içine giren yabancı kelimeler ve İnternet ve telefonlarda kullanılan kısaltmaların dil içine girmesi yozlaşmanın en önemli sebepleri arasında yer almaktadır.Yozlaşmayı engellemek bizim elimizdedir.Güzel konuşma ve yazma dilimizin yozlaşmasına engel olacaktır. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri