Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kitap Okumanın Önemi Kompozisyon , Kitap Okumanın Önemiyle İlgili Kompozisyon , Kitap Okumanın Önemi ile İlgili Kompozisyon İnsan için en etkili öğrenme yolu okumaktır. Okuyarak
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 124      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kitap Okumanın Önemi Kompozisyon, Kitap Okumanın Önemiyle İlgili Kompozisyon, Kitap Okumanın Önemi ile İlgili Kompozisyon

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kitap Okumanın Önemi Kompozisyon, Kitap Okumanın Önemiyle İlgili Kompozisyon, Kitap Okumanın Önemi ile İlgili Kompozisyon


  İnsan için en etkili öğrenme yolu okumaktır. Okuyarak yetişmiş bir toplum, başarılı ve güçlü olacaktır.

  İnsan beyni okuyarak beslenir ve bilgiler güçlenir. Okuyan insanların farklı bakış açıları vardır. Kelime dağarcıkları yüksektir. Bilgi edinme istekleri vardır. Kitap okumak, düşünceleri besler ve güçlendirir. Tıpkı bir pusula gibi insana yol gösterir. Kitap okumayı sevenler genel kültür bakımından da üst seviyelerdedirler. Genel kültür, toplumca önemsenen ve saygı duyulan bir değerdir.

  Okumanın ne yaşı ne de zamanı vardır. İnsan isteği her zaman bir şeyler okuyabilir. Yeter ki okumayı gerçekten istesin. Birileri istedi diye ya da zorla kitap okunmamalıdır. Okuma hevesi ve isteği öncelikle insanın kendi içinde olmalıdır. Okumak için, ille de beş yüz sayfalık bir kitabı bitirmek gerekmez, bazen bir sayfa bile o kadar çok şey anlatır ki insana. Okumanın satırı, sayfası, gerekçesi olmaz. Okumanın bir gerekçesi olacaksa eğer o da okumak olacaktır.

  Okuyan insanlar dünyayı ve olayları farklı bakış açılarıyla değerlendirebilirler. Konuşurken ya da yazarken fazla zorlanmazlar. Çünkü kelime hazneleri çok geniştir. İnsan okuduğu her kitaptan ya da yazıdan ne kadar yeni kelime öğrenirse, bilgi havuzu da o kadar dolu olur. Bu havuzu doldurmak bizim elimizdedir.

  Okumanın bizlere sayısız faydası vardır. Önemli olan bunun değerini bilmektir. Bacon’un da dediği gibi “Okumak bir insanı doldurur, konuşmak hazırlar, yazmak ise olgunlaştırır.”

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Sloganlar, Kitap okumanın faydalarıyla ilgili sloganlar, K
 3. Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Hikayeler, Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Masallar, Kitap
 4. kitap okumanın önemi ile ilgili kompozisyon
 5. kitap okumanın önemi ile ilgili sözler, kitap okumanın önemiyle ilgili sözler,kitap okuman
 6. Kitap okumanın önemiyle ilgili sözler,kitap okumanın önemi hakkındaki sözler,Kitaplarla il
 7. Paylaş Facebook Twitter Google

 8. Kayıtsız Üye

  Sponsorlu Bağlantılar
  ÇOK GÜZEL BİR KOMPOZİSyon 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 10. ananzaaa

  idare eder ama yinede güzel DDDDDDDD


 11. Kayıtsız Üye

  Kitap okumak, insan gelişiminde en etkili öğrenme ve kişisel gelişim yollarından biridir. Kitap okuma alışkanlığı edinmiş olan ülkelerin günümüzde bunun avantajlarından sonuna kadar faydalandığı görülmektedir. Teknolojinin yaygınlaşması neticesinde vaktinin büyük bir bölümünü bilgisayar, televizyon gibi görsel kaynaklar ile geçiren insanların görsel hafızası hızla gelişirken düşünsel hafızası yerinde saymaktadır.

  Kitap okuyan insan düşünceleri derinlemesine anlayabilen ve, olayları daha kapsamlı kavrayabilen insandır.

  Kitap okumak yaşamı ve insanları sevmeyi öğretir.
  Daha hızlı düşünmeyi ve pratik zekanın gelişmesini sağlar.
  Kitap okumak insan zihninin gelişmesini sağlayarak zihnin tembelleşmesini engeller.
  Kitap okuyan kişilerin bilgi dağarcığı genişlerken kelime haznesi de zenginleşir.
  Kitap okumanın faydaları arasında belki de en önemli yere sahip olan faktör konuşma ve ifade gücünün artmasıdır.
  Kitap okuyan insanın genel kültürü artar, hayal gücü genişler.

  Kitap okuyarak zihninizi süsleyebilirsiniz, çok yönlü düşünebilir empati yeteneğinizi geliştirebilir ve karar verme konusundaki yeteneğinizi artırabilirsiniz.

  Okumak insanın kişisel gelişimini sağlayan önemli etkenlerden biridir. İnsanın düşünce yapısını hayal dünyasını geliştirir; sözcük dağarcığını arttırır insana bilgi ve birikim kazandırır.

  Kitaplar sayesinde bazen uçan bir halıya biner bilmediğimiz diyarlara yolculuk ederiz; yeni arkadaşlıklar kurar bazen hüzünlerimizi bazen neşemizi bu yeni arkadaşlarla paylaşır hiç tanımadığımız evlere misafir oluruz. Tarihin sayfalarında koşar adım dolaşır; destanlara trajedilere tanıklık ederiz. Geçmişin elem verici olaylarını değiştirmeye gücümüz yetmese de geleceğimizi kitaplardan edindiğimiz tecrübelerle inşa ederiz.


 12. Misafir Üye

  her zaman forumlord diyorum arkadaşlarıma sırrımmı paylaştım onlara DD


 13. Misafir Üye

  katılıyorum hakkatten güzel yazılmış keşke tüm dünya okusa


 14. Misafir Üye

  Bravo çok güzel bir kompozisyon


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri