Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Güzellik Kaybolur , Fazilet Devam Eder ile ilgili Kompozisyon , Güzellik Kaybolur , Fazilet Devam Eder Konulu Kompozisyon Örneği Açıklama Yapmak İçin İzlenecek Yol: İnsanların
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Güzellik Kaybolur, Fazilet Devam Eder Kompozisyon Örneği

  Sponsorlu Bağlantılar
  Güzellik Kaybolur, Fazilet Devam Eder ile ilgili Kompozisyon,
  Güzellik Kaybolur, Fazilet Devam Eder Konulu Kompozisyon Örneği


  Açıklama Yapmak İçin İzlenecek Yol:
  İnsanların genel eğiliminin güzelliğe yönelik olduğunu bilirsiniz. Bu eğilimin her zaman haklı olamayacağı, çevremizde izleyebileceğimiz çeşitli örneklerle anlaşılabilir. Güzellik, ön yargılarda insanı aldatabilir. Bunun üzerinde düşündükten sonra konuyla ilgili düşünce planını şu şekilde uygulayabilirsiniz:
  1 – Güzellik, özellikleri, etkileri;
  2 – Çevrenin güzellik karşısındaki tutumu;
  3 – Fazilet;
  4 – Güzellik – fazilet karşılaştırması;
  5 – Faziletin hangi özelliğiyle daha önemli olduğu;
  6 – Genel yargı; sonuç.
  ÖRNEK ÇALIŞMA:
  “Nedense önce dış görünümleri değerlendirmeye çalışır insanoğlu… Ezelden beri güzelliğe karşı olan coşkun hayranlık, belki de bu yüzdendir. Güzellik, şahsa ve zamana göre değişen bir değerdir. Maddedeki renk, ahenk ve çekicilik, “güzellik” kavramını yaratır. Bu, üzerinde münakaşa edilmemesi gereken, insanların estetik zevklerini ortaya koyan bir görüş meselesidir.
  Güzellik, insanın içinde ferahlık uyandırır. Çevrenin güzel insanlara ilgi göstermesinin başlıca nedenidir bu.
  Güzel birini görmeye görsünler; hemen bir ilgi ve iltifat yarışıdır başlar. Güzel insan da kendisine gösterilen bu ilginin öz değerinden ileri geldiğini sanıp, kasıldıkça kasılır. Dış güzelliğe olduğu kadar iç güzelliğe de önem verenler azdır. Bu yüzden birçoğu, bütün çabalarını kalıplarını süslemekte gösterir.
  Olgun insanların vardıkları sonuç şudur: Dış güzellik geçicidir; önemli olan ruh güzelliğidir. İnsanlar çabalarını biraz da içlerini güzelleştirmeye sarf etseler insanlığın önemli bir meselesi halledilmiş olur.
  Ruh güzelliği derken, erdemlerin tümü demek olan “fazilet’i kastediyoruz. Fazilet, insanın içine tahtını kurdu mu bir daha hiç inmez; o insanı yükseltir, yüceltir. Oysa fiziki güzellik geçicidir. Dış güzellikler kaza, yaşlılık gibi türlü nedenlerle bozulabilir. Fiziki güzelliğin ardında kaprisli ve hırçın bir ruh varsa, o insan, artık saltanatını yitirmiş demektir. Oysa ruhsal güzellikler hiçbir zaman ölmez ve yıpranmaz. Bütün yaşamı boyunca insanı gözde ve üstün kılar.”


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Zorla Güzellik Olmaz Kompozisyon Yazı
 3. Isı Alışverişi Ne Zamana Kadar Devam Eder
 4. Seyrettiğiniz Bir Dizinin Oyuncusu Bu Dizi Çekimi Bittikten Sonra Dizideki Olayları Yaşama
 5. Fazilet ile ilgili sözler, fazilet ile ilgili özlü sözler
 6. Artçı depremler (Aftershocklar) ne kadar süre ile devam eder?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  İnsanların dış görünüşleri elbetteki önemlidir.Fakat daha değerli olan ve önemli olan ise insanların karakter yapılarıdır.Yani aldıkları eğitim terbiye ve aileden gelen özellikler bizleri insan yapmaktadır.İnsanlar evlenirken bile güzelliklerinden çok nasıl bir kişi ile evleneceğini düşünmelidir.Zira güzellik gelip geçici bir kavramdır. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri