Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kıskançlık konulu Kompozisyon , Kıskançlık ile İlgili Kompozisyon örneği Kıskançlık Kompozisyon u Beynimizi Kemiren Sorular Öyle bir canavardır ki kıskançlık , beraberinde tedirginliği , endişeyi
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 38      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kıskançlıkla İlgili Kompozisyon

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kıskançlık konulu Kompozisyon,
  Kıskançlık ile İlgili Kompozisyon örneği
  Kıskançlık Kompozisyonu


  Beynimizi Kemiren Sorular
  Öyle bir canavardır ki kıskançlık,beraberinde tedirginliği, endişeyi ve huzursuzluğu da getirir.Beyni böcek gibi kemiren soruların başlıca kaynağı da kıskançlıktır.Terk edilme ihtimaliniz çoğaldıkça sorular artar.

  Kesin ve net yanıtı yoktur hiçbir sorunun,Mantık ve akıl sürgündeyken sizi terk etme ihtimali olan sevgilinin her davranışı,her sözü sadece ve sadece kıskançlık süzgecinden geçirilecektir.Bir zamanlar minik oyunların, aşka katılan tadın sebebi olan kıskançlık,sevgiliye düşmanlık duymanıza neden olacaktır artık.Ve düşmanlık insanın içindeki şiddeti körükleyecektir elbette.Kıskançlık ateşini bastırmaya kalkmak, başka şeylerle ilgilenir gibi görünmek bataklıktan çıkmaya çalışan insanın hareket ettikçe çamura daha da gömülmesine benzer. Yanlış, yanlış üstüne eklenir… Mantık ve aklın ardından benlik ve kişilik de çıkar sürgüne.Siz sevgiliyi kaybetmeme uğruna değişmeye çalıştıkça yüreğinizdeki huzursuzluk sizi yerinizde bir dakika bile oturamaz hale getirir. Üstelik değişmek uğruna yapılan hatalar sevgiliyi kaybetme ihtimalini daha da güçlendirir. Kıskançlığa tamamen teslim olmuşsunuzdur artık. Bu noktaya nasıl geldiğinizi hatırlamazsınız bile. Hangi olay, hangi kişi neden olmuştur bir önemi de yoktur artık. Şiddet yavaş yavaş kendini göstermeye başlar. Kendinize ya da ona zarar verme duygusunun kıyısında dolaşıp durursunuz.

  Bu duygudan kurtulmanın tek yolu, bütün bunlara konu olan sevgiliden kurtulmaktır. O sevgilinin diktiği ama üzerinize tam oturmadığını bildiğiniz halde giymekte ısrar ettiğiniz aşk giysisini çıkarmanın zamanı gelmiştir. Bu tutsaklığı yaşamaktansa kar altında çıplak kalmak çok daha iyidir. Ve elbette, üzerinize tam oturan bir giysi, bir yerlerde sizi beklemektedir…


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Peygamber Efendimizin Merhameti İle İlgili Kompozisyon, Hz. Muhammedin Merhameti İle İlgil
 3. Vergi Haftası ile İlgili Kompozisyon-Vergi Konulu Kompozisyon
 4. Yangından Korunma Haftasıyla İlgili Kompozisyon,Yangından Korunma Haftası hakkında Kompozi
 5. Yeşilay Haftası Kompozisyon, Yeşilay Haftası İle İlgili Kompozisyon, Yeşilay Haftasıyla İl
 6. Doğa İle İlgili Kompozisyon - Doğayla İlgili Kompozisyon
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Haset Etmek (Kıskançlık)

  Kıskançlık, bir kimsenin sahip olduğu mevki, şan, şöhret, mal, mülk gibi özelliklerini çekememek bunlardan rahatsız olmak ve o kişinin elinden bütün bunların gitmesini istemek demektir.

  Kıskançlık, pek çok kötülüğü beraberinde getiren önemli bir ruh hastalığıdır. Kötü huyların başıdır. İnsanlar arasındaki düşmanlıklar, kibir, kendini beğenme gibi bazı ahlaki rahatsızlıklar kıskançlık ve hasedi doğurmaktadır. Böyle insanlar başkalarının üstünlüklerini kendilerine yediremezler. Kıskançlık duygusu çoğu kez kıskanılan kimseye zarar vermeye kadar gidebilir.

  Kur’an’da; "De ki: ... Hasetçilerin kıskançlığından Allah’a sığınırım” ( Felak 5) buyurulmuştur. Peygamberimiz de; “Haset etmekten sakınınız, çünkü ateşin odunu veya otları yok ettiği gibi hased de iyi işleri yok eder” demiştir.

  Başkalarında görülen üstünlükleri kıskançlık duygusuna kapılmadan, takdirle karşılamak gerekmektedir. Bu üstünlüğün kendisinde bulunmasını istemek kıskançlık değil, gıptadır. Gıpta, başkasında gördüğü faziletlere imrenme anlamana gelir; “Mü’min gıpta eder, münafık ise kıskançlık” sözü bu ahlaki durumu anlatmaktadır. Başkasında bulunan üstün özelliklere imrenmek ve onlara sahip olma gayreti içine girmek güzel ve desteklenmesi gereken bir davranıştır. Gıpta, bir bakıma insana umut aşılar ve onu tatlı bir yarış içine sokar.

  Kıskançlık ve haset ahlaklı bir insanda bulunmaması gereken kötü huylardandır. İnsanların güzel ve üstün özelliklerini kıskanmamalıyız. Evde kardeşimizi, okulda arkadaşımızı kıskanmamalıyız. Eksiklikler çalışma ve gayretle üstün özelliklere dönüşebilir. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri