Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Doğuştan Sağırlık Doğuştan Sağırlık Nedir - Sağırlık Hakkında - Doğuştan Duymamak Sağırlık irsi bozukluklardan (anormalliklerden) kaynaklanabilir. Kalıtıma bağlı bir böbrek hastalığı olan irsi nefritle (Alport

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Doğuştan Sağırlık Doğuştan Sağırlık Nedir - Sağırlık Hakkında - Doğuştan Duymamak

  Sponsorlu Bağlantılar
  Doğuştan Sağırlık
  Doğuştan Sağırlık Nedir - Sağırlık Hakkında - Doğuştan Duymamak  Sağırlık irsi bozukluklardan (anormalliklerden) kaynaklanabilir. Kalıtıma bağlı bir böbrek hastalığı olan irsi nefritle (Alport Sendromu) beraber gelişmiş olabilir. Kalıtıma bağlı daha birçok sağırlık türleri vardır. Guatrla birlikte sağırlık (Pendred Sendromu), dış kulak, yüz ve boyun sakatlıklarının doğurduğu sağırlık, cilt anormalliklerinden kaynak!anan sağırlık, zihinsel geriliğin neden olduğu sağırlık; retinitis pigmentosa (gece körlüğü) ve periferal nöropatiye bağlı sağırlık (duyma özürü) bu tür sağırlıklardır.

  Sık karşılaşılmayan ve başka anormalliklerle (bozukluklarla) alakası olmayan sağırlık türleri de vardır. Bunlar yaygın sayılmaz. Eğer aile bireylerinizden birinde veya çocuğunuzda bu tür bir sağırlık saptanırsa bir uzmandan genetik konuda bilgi edinin. Sağır bir bebek veya çocuk için uygun tedavi ve eğitime gecikmeden başlanmalıdır.

  Eğer bir hamile anne adayı kızamıkçık geçirirse, gelişen bebeğin etkilenme riski vardır. Eğer kızamıkçık (German measles) hamileliğin ilk üç ayı içinde olursa, çocuğun sağır olarak doğma olasılığı vardır. Ayrıca katarakt, kalp problemleri ve beyin veya sinir sistemi bozuklukları gibi başka ciddi sakatlıklar da olabilir. Hamileliğin daha sonraki aylarında geçirilen kızamıkçık işitme kaybı yapabilir, ancak diğer sakatlıklara neden olma olasılığı azdır. Erken doğum (prematüre), doğum sırasında veya hemen doğum sonrası oksijensiz kalmak, kan uyuşmazlıkları ve menenjit genç yaşlarda sağırlık yapabilir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Doğuştan Gelen Refleks Nedir Kısaca
 3. Göz kusurları hem doğuştan getirilebilir hem de sonradan olabilir mi?
 4. Doğuştan Görme Özürlüler Rüya Görür mü
 5. Doğuştan Gözyaşı Kanalı Tıkanıklığı
 6. Çocuklarda Doğuştan Kalça Çıkığı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri