Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Nüfus Sayımı Nasıl Yapılır Kısaca Nüfus Sayımı Nasıl Yapılır Vikipedi Özet Nüfus Sayımı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistem i İle Sayılmaktadır. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 58      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Nüfus Sayımı Nasıl Yapılır

  Sponsorlu Bağlantılar
  Nüfus Sayımı Nasıl Yapılır Kısaca
  Nüfus Sayımı Nasıl Yapılır Vikipedi Özet


  Nüfus Sayımı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi İle Sayılmaktadır.

  Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi Nedir ?
  Kişilerin yerleşim yerlerine göre nüfus bilgilerinin güncel olarak tutulduğu, nüfus hareketlerinin her an izlenebildiği, MERNİS kayıtlarındaki TC Kimlik Numarasına göre kişiler ile ikamet adreslerinin eşleştirildiği bir kayıt sistemidir.

  Bu Sistemin Eski Nüfus Sayımlarından Farkı Nedir ?
  Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi nüfus sayımı değil, devamlı yapılacak güncellemeler ile yaşatılan modern bir veritabanıdır. Daha önce 10 yılda bir sokağa çıkma yasağı ile uygulanan nüfus sayımları artık yapılmayacaktır. Ayrıca bu sistemde TC Kimlik Numaralarına göre kayıt yapılacağından mükerrer kayıt ya da kayıt olamama gibi riskler yoktur.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Türkiyede Nüfus Sayımı Nasıl Yapılır
 3. Nüfus Sayımı Neden Yapılır
 4. Adrese Dayalı Nüfus Sayımı Nasıl Yapılır
 5. Günümüzde Nüfus Sayımı Nasıl Yapılır
 6. Ülkemizde Nüfus Sayımı Nasıl Yapılır
 7. Paylaş Facebook Twitter Google

 8. Kayıtsız Üye

  Sponsorlu Bağlantılar
  Teşekkür ederim forumlord, sadece burada bulabildim bu bilgiyi 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 10. Kayıtsız Üye

  Sağ olun ödevim için çok işe yaradı.Sadece bu sitede var bu arada.Teşekkürler Forumlord


 11. Kayıtsız Üye

  Teşekkür ederim forumlord


 12. Yes its done

  Mxlabs dada var ama forumlord en iyi anlatmış süpersin forumlord


 13. Kayıtsız Üye

  cok güzel beğendim


 14. Kayıtsız Üye

  iyi aferim


 15. Nilay Yağmur Duran

  Genel nüfus sayımı, Türkiye'de istatistik işlerini yürütmekle görevli devlet kurumu olan "Devlet İstatistik Enstitüsü" (DİE), yeni adıyla Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından periyodik olarak yapılan nüfus sayımıdır. TÜİK tarafından yapılan çok sayıdaki istatistik çalışmalarının en önemlisi "genel nüfus sayımı"dır.
  Osmanlıda başarılı ilk nüfüs sayımı savaşa katılacak müslüman askerlerin sayısını ve yeni vergi kaynaklarının tespiti için 1831 yılında II. Mahmut tarafından yapılmıştır. Cumhuriyet'in ilanından sonra ise ilk kez 1927 yılında nüfus sayımı olmuştur ve bu yıldan itibaren genellikle 5 yıllık aralarla yapılmıştır. Bu uygulama esnasında ülke çapında sokağa çıkma yasağı uygulanmıştır. İlk kez sokağa çıkma yasağı olmaksızın adrese dayalı nüfus sayımının 2007 yılında yapılması planlanmış ve çalışmalar başlatılmıştır. "Adrese dayalı nüfus sayımı" Haziran 2007 tarihinde tamamlanmış, kalite kontrol çalışmalarının ardından Ocak 2008'de açıklanacağı bildirilmiştir.
  Nüfus sayımlarındaki amaçlar şunlardır:Erkek-kadın nüfusu belirlemek,kırsal-kentsel nüfusu belirlemek,nüfus yerleşim yerlerine göre dağılımını belirlemek,okuma-yazma oranını belirlemek,eğitim durumunu belirlemek,nüfusu belirlemek,nüfusun yaşlara göre dağılımını belirlemek ve daha birçok amaçtan dolayı yapılır.
  Nüfusun artışına baktığımızda ilk yıllarda erkek nüfus azdır,çünkü savaş olduğundan erkeklerin birçoğu geri dönememştir.1945 dönemlerinde II. Dünya Savaşı olduğundan erkekler silah altına alınmıştır.Erkekler olmadığından nüfus artışı fazla olmamıştır.Son dönemlerde ise nüfus planlamaları sayesinde nüfus artışı çok olmamaya başlamıştır.


 16. HAYAT

  çok teşekkürler forumlord sayende ödevim hazir


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri