Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Yarın Olmayabilir Bize [IMG]http://www.***************/images.gif[/IMG] Ben küçük bir kızken anne min yarınlar için hayalleri vardı.Yağmurlu günlerde pencere kenarına oturur tatlı bir tebessümle hayale dalardı.Sonra beni kucağına

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Yarın Olmayabilir Bize

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yarın Olmayabilir Bize

  [IMG]http://www.***************/images.gif[/IMG]
  Ben küçük bir kızken annemin yarınlar için hayalleri vardı.Yağmurlu günlerde pencere kenarına oturur tatlı bir tebessümle hayale dalardı.Sonra beni kucağına alır,yarın sen kocaman kız olacaksın,çok güzel bir hayatın olacak diye gözyaşları içinde yarı niyaz yarı inanç kokan cümleler kurardı,anlamazdım.

  Hiç ağlamayacaktı.Çatısından su akmayan bir evi, her biri bir yanda da olsa mutlu çocukları olacaktı.Annesinin felçli beli düzelecek,saçları asla beyazlamayacaktı.Yarın nedir anne diye sorduğumda “uyuyacağız uyanacağız yarın olacak “derdi.Çok uyuduk çok uyandık..Bir sürü yarınlar oldu.Bir sürü…Annemin hayalleri gerçek olmadı.Hiç biri…Ama sabırla bekler hala yağmurlu günlerde penceresi önünde.Saçları beyazdır ve çatıdan su damlayan yerlere leğen koyar.Suyun her leğene değişinde annem yarın için hayal kurar inatla.

  Hani derler ya ön teker nereye,arka teker oraya diye.Yarınların birinde büyüdüm ben.Annemin yanında yerimi aldım.Belki başka pencerede,ama yağmurlu günlerde ben de yarın için çok hayal kurdum.Benim yarın için dilediğim,annem gibi olmamaktı.Gerçek oldu hayalim.Anneme benzemedim.Onun hiçbir şeyi yok ama hayalleri vardı.Benim her şeyim var ama hayallerim yok.Beklediğim bir yarın bile yok.Nasılsa gelecek.Sürpriz olsun getirdikleri ki paketlerden düşlerim çıkmadığı an tek sermayem,ömrüm başıma yıkılmasın.

  Düşünüyorum da,yarınlara ne çok yük yüklemişiz.Daha şimdiden yarının bütün kredilerini tüketmişiz.

  Gelecekte emekli olacağız.Dingin bir hayatın koynunda hayalsiz,sereserpe yatacağız.O kadar rahat ve huzurlu olacağız ki hayal edecek hayalimiz kalmayacak.Çocuklarımız büyümüş,masraflarımız,sıkıntılarımız,öfkelerimiz küçülmüş olacak.Belki patron olacağız.Okulumuzu bitireceğiz.Anne ya da baba olacağız,gelin veya damat…Zengin olcağız.Hepsi yarın,hepsi ertelenmiş düş.Yarınlar bunca yükü kaldıramazsa halimiz ne olacak.Bir şey olmaz değil mi.Nasılsa “Allahın beş yüz günleri çuvala girmediyse” yarınlar da tükenmeyecek.Ta ki son gün son nefes gelene kadar.

  İteceğiz hayatı,ya da tespih gibi çekeceğiz sabırla.Beklediklerimizin eteklerinde kaybettiklerimizden habersiz.

  Ama en değerli hazinemiz,ömrümüz gidecek.Yıllarla beraber çocukluğumuz gençliğimiz,hatta çocuklarımız gidecek elimizden.Annemiz babamız hayatta olmayacak belki yarın. Bir banka kredisi gibi gelecekten yiyoruz hayatı.Bugünden kestiğimiz ümitleri yarınının semerine vuruyoruz.Ertelenen düşler,geç kalınan trenler,bozuk paralar,bozuk musluklar,kara bulutlar,kubbesi kesilmiş gök,çıplak kalmış ve sayısız tecavüze uğramış sema…Yarın kendi namına bunları koymuş cebine zaten.Yarın daha karanlık bir insanoğlu hükmedecek hayata.

  Yarın dişlerimiz bile olmayacak.Hiç tükenmeyen düşler gibi tükenecek birer birer dişlerimiz de.

  Yüzümüzde,ruhumuzu tavaf eden çilelerin salyangoz izleri olacak.Bir zamanlar porselen bir tabak gibi parlayan yüzümüz de yazılıp silinmiş kareli defterlere dönecek.

  Titreyecek ellerimiz,bir orkestra şefi gibi.Hayat son bir güçle seslenecek “maestro hadi yönet titrek ellerinle kalbinin arsız korosunu. Hadi şunu sustur bunu çaldır..Hadi gücün yeterse…Ve söyler koro son şarkıyı…

  “ Şu dağlar kömürdendir
  Geçen gün ömürdendir
  Feleğin bir kuşu var
  Tırnağı demirdendir”

  Ne çok geç kalmışlık,ne yaman çaresizliktir titreten şu elleri..

  Yarın bugünün aynı da olmayacak ümitlerin harman yeri de
  Denize attığımız pabucu oltamızda çektiğimiz gün,hayatın kısır bir döngü olduğunu anlayacağız.Gayretle fırlatıp sabırla beklediğimiz oltamızın teli kesilse de yılmayacak,yenisini takıp tekrar atacak ve bekleyeceğiz.Ama karşımıza çocukken ayağımıza soktukları lastik ayakkabılar çıkacak..Ayağımıza giyeceğiz.Ve yeniden,yeniden yaşayacağız hayatı.Kapı hep aynı yere açılacak,tünel hep aynı yerde bitecek.

  Bir labirent gibi kendimizi arayacağız yarınlarda,aslında hayatta.Yorulacağız,çok ağlayacağız çok...Terkedecekler bizi.Bazen sonsuza gidecek görmezden geldiklerimiz.Hırsızlar dadanacak ilhamlarımıza.Aslında biz çalmışızdır oysa,o ilhamları yarınlardan.Çaldıklarımızı çaldırınca,boşu boşuna yatacağız zaman zindanında kimbilir kaç sene..

  .
  Yarın olunca da yarın için hayallerimiz olacak.O yüzden iş işten geçmeden bugünü yaşamalıyız.Bugünlerin bir yerlerinde dünlerden kalmış bir hayalimiz vardır mutlaka.Onu bulalım.Bugün onu gerçekleştirelim.Çünkü yarınımız olmayabilir de..


  Aynur Engindeniz


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Dün Bugün Yarın Temasında Geçen Kavramlar
 3. Dün Bugün Yarın Kavramı İle İlgili Hikaye
 4. Aşkta Yarın Yoktur Sevgili Hikayesi
 5. Ziynet Sali Albümü - Ziynet Sali Bize Yeter - Ziynet Sali Bize Yeter Yeni Albüm - Bize Yet
 6. yarın kimseye vaad edilmemiştir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri