Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

29 Ekim Cumhuriyet Bayram ı İle İlgili Öğrenci Konuşması Selamlama…. Cumhuriyet Bayram ı her yıl 29 Ekim’de ulusça , kıvançla kutladığımız bir milli gündür. Bu
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İle İlgili Öğrenci Konuşması

  Sponsorlu Bağlantılar
  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İle İlgili Öğrenci Konuşması

  Selamlama….

  Cumhuriyet Bayramı her yıl 29 Ekim’de ulusça, kıvançla kutladığımız bir milli gündür. Bu günde yurdumuzun hemen her yerinde ve okullarımızda törenler düzenlenir, konuşmalar yapılır, şiirler okunur ve şölenler verilir.

  Bugün bizim için önemli ve değerli bir gündür. Çünkü bugünde, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet kurulmuş ve insanlar Cumhuriyetle birlikte özünde var olan özgürlük ve eşitlik gibi unsurları kavramıştır. Cumhuriyet bir halk yönetimi şeklidir.

  Cumhuriyet yönetiminde egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir. Zaten ulu önder Atatürk’ün de dediği gibi : “ Türk ulusunun yaradılışına ve yaşantısına en uygun olan yönetim şekli Cumhuriyettir.”Atatürk bu sözüyle, Türk ulusuna yakışan yönetimin Cumhuriyet olduğunu belirtmiştir. Çünkü Cumhuriyet bağımsızlık, özgürlük ve eşitlik gibi kavramları içinde barındırır.

  Bağımsızlık, özgürlük ve eşitlik Türk ulusunun önem verdiği unsurlar olduğu için, Türk ulusu ancak bir Cumhuriyet yönetim şekliyle yönetilebilir. Cumhuriyete kavuşmamız tabi ki de kolay olmamıştır. Çünkü atalarımız uzun yıllar bu uğurda savaşıp, kanlarını ve canlarını vermişlerdir.

  Onlar bu uğurda korkusuzca savaşıp bizlere rahat, huzurlu ve mutlu bir toplum bırakmamak için ellerinden geleni yapmışlardır. Biz Cumhuriyetle huzura, rahata ve mutlu bir yaşama kavuştuk. Bu yüzden atalarımızın bizlere bıraktığı Cumhuriyetin anlam ve önemini kavramak için her yıl 29 Ekim’de kıvançla bu milli bayramı kutlar, ulusça seviniriz.

  Unutmayalım ki!

  CUMHURİYET bizim için en büyük bayramdır.

  Saygılarımla…

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Ile Ilgili Açılış Konuşması
 3. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Konulu Açılış Konuşması
 4. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İle İlgili Öğrenci Konuşma Metni
 5. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İle İlgili Öğretmen Konuşması, Konuşma Metni
 6. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Açılış Konuşması
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri