Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Engelliler Haftası İle İlgili Açılış Konuşması Selamlama………. 10 ile 16 Mayıs günleri arası Engelliler Haftasıdır. Bu hafta b oyun ca Engellilerin sorunları tartışılır. Sakatlığa sebep

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Engelliler Haftası İle İlgili Açılış Konuşması

  Sponsorlu Bağlantılar
  Engelliler Haftası İle İlgili Açılış Konuşması

  Selamlama……….

  10 ile 16 Mayıs günleri arası Engelliler Haftasıdır. Bu hafta boyunca Engellilerin sorunları tartışılır. Sakatlığa sebep olan etkenler açıklanır ve bu etkenlerin ortadan kaldırılması için çareler araştırılır. Engellilerin eğitilebilmeleri ve iş sahibi olabilmeleri için gerekli şartlar oluşturulmaya çalışılır.

  Engelliler Haftası boyunca, her gün ayrı bir sakatlık konusu işlenir. 10 Mayıs günü Engelliler Haftası’nın açılışı yapılır. 11 Mayıs Görmeyenler Günü, 12 Mayıs İşitme ve Konuşma Engellileri Günü, 13 Mayıs Ortopedik Özürlüler Günü, 14 Mayıs Zeka ve Ruhsal Özürlüler Günü, 15 Mayıs Güçsüz Yaşlılar ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar Günü olarak değerlendirilir. 16 Mayıs günü ise Engelliler Haftası’nın genel değerlendirmesi yapılır.

  Akraba evliliği, gebelik öncesi tedbirsizlikler, aşıların zamanında yapılmaması ve kazalar, sakatlığın en önemli sebeplerindendir. Engellilerin da, hayatlarını sürdürebilmeleri için, çalışmaları ve gelir sağlamaları gerekir. Engellilere acıyarak, ya da onlara bakıp duygulanarak sorunlarını çözemeyiz. Onların da yapabileceği işler vardır.

  Engellilerin iş sahibi olmalarına yardımcı olmak zorundayız. Kanunlarımız, işyerlerinde çalışan her yüz işçiden ikisinin sakat işçi olmasını zorunlu kılmıştır.

  Gördüğümüz Engellilerle alay etmeyelim ve gülmeyelim. Bir gün bizim de sakat kalabileceğimizi aklımızdan çıkarmadan, onlara yardımcı olalım.

  Hepinize kazasız ve sağlıklı günler, mutlu bir ömür diliyorum.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Enerji Tasarrufu Haftası İle İlgili Açılış Konuşması
 3. Orman Haftası İle İlgili Güzel Açılış Konuşması
 4. Sağlık Ve Sosyal Güvenlik Haftasıyla İlgili Açılış Konuşması, Sağlık Ve Sosyal Güvenlik Ha
 5. Kızılay Haftası İle İlgili Konuşma Açılış Konuşması
 6. Ahilik Kültürü Haftası İle İlgili Açılış Konuşması
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri