Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Tüketiciyi Koruma Haftası İle İlgili Açılış Konuşması Sayın Konuklar , Tüketici hakları evrenseldir , tüketici sorunları da evrenseldir. Çok eski tarihlerden bu yana , çeşitli
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Tüketiciyi Koruma Haftası İle İlgili Açılış Konuşması

  Sponsorlu Bağlantılar
  Tüketiciyi Koruma Haftası İle İlgili Açılış Konuşması
  Sayın Konuklar,

  Tüketici hakları evrenseldir, tüketici sorunları da evrenseldir. Çok eski tarihlerden bu yana, çeşitli hukuk sistemlerinde (örneğin, Roma hukukunda) tüketiciyi korumaya yönelik hükümler yer almıştır. Ancak tüketici hakları tarihi, uzun ve zorlu mücadeleler ile doludur.

  Türkiye’de tüketicinin korunmasına yönelik düzenlemelerin geçmişi, Osmanlı dönemine dek uzanır. İhtisap adı verilen ve üretici, dağıtıcı ile tüketici arasındaki güç dengesini sağlamaya yönelik üçlü sistem, şehir temizliği gibi işlerin yanı sıra, (ozelbilgiler.com) esnafın malları eksik tartmaması, yiyecek maddelerine hile katılmaması gibi konularda da fonksiyonel olmuştur. Ahilik sistemi de uzun süre kontrol işlevi görmüştür.

  Bugün tüketicinin korunması ile ilgili mevzuatın başında 1982 Anayasası gelir. Anayasamızın 172. maddesinde, “Devlet, tüketicileri koruyucu ve aydınlatıcı tedbirleri alır, tüketicilerin kendilerini koruyucu girişimlerini teşvik eder.” hükmü yer alır. Bunun dışında tüketici; yasalar, yönetmelikler, tebliğler ve mahkeme kararları ile de korunur.

  Tüketici haftası boyunca, tüketici haklarından bahsedilir, bilinçli bir tüketici olmak ve haklarımızı korumak için neler yapılabileceği ile ilgili bilgiler verilir. Panolara tüketici hakları ile ilgili yazı, resim ve şiirler asılır. Tüketici hakları ile ilgili hazırlanmış videolar izletilir.

  Saygılarımlar…


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Hayvanları Koruma Günü İle İlgili Açılış Konuşması
 3. Tüketiciyi Koruma Haftası İle İlgili Yeni Şiirler
 4. Tüketiciyi koruma haftası ile ilgili yazı, Tüketiciyi koruma haftası konulu yazı
 5. Tüketiciyi Koruma Haftası İle İlgili Konuşma Metni
 6. Tüketiciyi Koruma Haftası Şiirleri - Tüketiciyi Koruma Haftası ile ilgili Şiirler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri