Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

3. Boğaz Köprüsü 3. Boğaz Köprüsü , 3. Boğaz köprüsü güzergahı , İstanbul'da 3. köprü , Garipçe ile Poyrazköy mevkiileri arasında yapılacak Ulaştırma Bakanı Yıldırım

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  3. Boğaz Köprüsü

  Sponsorlu Bağlantılar
  3. Boğaz Köprüsü

  3. Boğaz Köprüsü, 3. Boğaz köprüsü güzergahı, İstanbul'da 3. köprü, Garipçe ile Poyrazköymevkiileri arasında yapılacak

  Ulaştırma Bakanı Yıldırım, İstanbul'a yapılması planlanan 3. köprünün güzergahıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

  Bakan Yıldırım, 3. köprünün Garipçe ve Poyrazköy mevkii arasında olduğunu belirterek, "Kuzey Marmara Otoyolu, İstanbul'un batı sınırında, Kınalı mevkisinde TEM Otoyolu Kavşağı'ndan başlamakta, kömür ocakları mevkiini kat etmekte, İstanbul Boğazı'nı ise 1275 metre ana açıklığı olan bir asma köprü ile geçmektedir" dedi.

  Yıldırım, 3. köprü de dahil Kuzey Marmara Otoyolu'nun maliyetinin kamulaştırma bedelleri de dahil olmak üzere 6 milyar dolar civarında olacağını söyledi.

  Bakan Yıldırım, "Kuzey Marmara Otoyolu, İstanbul'un batı sınırından 41 derece enlem, 28 derece boylamındaki Kınalı mevkisinde TEM otoyolu kavşağında başlamakta. 41 derece enlem 28 derece boylamdan başlayan Kömür Ocakları mevkisini katetmekte, İstanbul Boğazı'nı ise 41 derece enlem 29 derece boylamda 1275 ana açıklığı olan bir asma köprüyle geçmekte. Daha sonra 41 derece enlem 29 derece boylamdaki Paşaköy mevkisine ulaşarak, 40.8 derece enlem 29.4 derece boylamda Gebze civarında İzmir otoyolu ayrımına ulaşmaktadır. Kuzey Marmara Otoyolu, 40.7 derece enlem, 30 derece boylamla İzmit'in kuzeyini katederek Adapazarı'na yönelmektedir. 40.8 derece enlem, 30.3 derece boylamında Adapazarı'ndan Eski Adapazarı ile Yeni Adapazarı-Yeni Kent arasında geçen güzergah, 40.7 derece enlem, 30.6 derece boylamda Ak Yazı ile Hendek ilçe sınırları içerisinde TEM otoyolu ile buluşmaktadır" dedi.

  "260 kilometre..."

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. 3. Boğaz Köprüsü Nerden Geçecek?
 3. Boğaz köprüsü olmasaydı ne olurdu
 4. Adana Misis Köprüsü (Yüreğir), Misis Köprüsü tarihi, adana mimis köprüsü hakkında bilgi, M
 5. 3.boğaz köprüsü çevre yolları, İstanbul 3.Boğaz Köprüsü Çevre Yolu
 6. İstanbul Boğaz Köprüsü
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri