Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kilyos Nasıl Gidilir Ne Yenir Nerde Kalınır Resimleri GEZİYORUM Kum , Deniz , Güneş üçgeninde bir cennet . Kilyos İki farklı atmosferde güneş , kum
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kilyos Nasıl Gidilir Ne Yenir Nerde Kalınır Resimleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kilyos Nasıl Gidilir Ne Yenir Nerde Kalınır Resimleri

  GEZİYORUM
  Kum, Deniz, Güneş üçgeninde bir cennet. Kilyos
  İki farklı atmosferde güneş, kum, deniz üçgenini sunan Kilyos, İstanbul'da oturanlar için Boğaza gitmek kadar yakın ve güzel, varılan hedef daha da güzel...

  İstanbul kent merkezi Taksim'e 35 km uzaklıkta, göz alabildiğince uzanan şifalı kumsala, temiz denize, temiz havaya 45 dakikalık bir yolculuk yapıyor, Kilyos'a ulaşıyoruz. Kent'e çok yakın, fakat çok farklı iki atmosfer yaşanan Karadeniz sahilinin incisi Kilyos İstanbul'da yaşayanların olduğu kadar dünyanın her yerinden gelen turistlere, huzur arayanlara, kendini güvende hissetmek, çılgınca eğlenmek, konser organizasyonlarını, çeşitli etkinlikleri takip etmek, kır lokantalarında piknik yapmak, isteyenlere ev sahipliği yapıyor. Hepsi bir yana, sahile vuran dalgalarla açığa yayılan deniz ve iyot kokusu, orman içi, göllere at gezileri yapma imkânı, yazlık villa alma hayalleri, balık, et, tavuk ızgara lezzetleri ve daha ne sürprizler barındıran Kilyos sahili, tüm randevu sahiplerinin buluştuğu yer sayılıyor. Amacınıza göre hareket ediyor günün veya akşamın istediğiniz saatinde Kilyos'da oluyorsunuz. Hafta sonu piknikçileri sabahın erken saatlerinde ailece yola düşüp plajın veya piknik alanlarının, kır lokantalarının en güzel yerinde yer kapmanın telaşı içindeler. Kilyos plajı gün boyu binlerce misafiri ağırlayacak kapasitesiyle herkese kucak açarken, engin kumsalın bir başka bölümünde yer alan beach clup akşam saatlerinde bile ziyaretçi akınına uğruyor. Kum kürüne müsait şifalı kumsala, vücudu kavurmayan, duş yapmaya bile gerek bırakmayan az tuzlu lacivert denize, gözlerin dinlenmesine neden olan ufuk hattına daha sonra tekrar dönmek üzere Kilyos'u gezmeye başlıyoruz.
  Kilyos'a gitmek için ya Sarıyer üzerinden, ya da Maslak istikametinde Bahçeköy geçişiyle ulaşabiliyoruz. Yolun tamamı asfalt. Maslak yolu daha serin, orman içi olması sebebiyle manzaralı, daha sakin, (Pazar hariç, Bahçeköy geçişi hariç) daha az trafikli oluşuyla tercih ediliyor. Rampa aşağı Kilyos yaklaşımı Zekeriya Köy geçişinde yer alan villalar, siteler, çiftlik evleri kentin nerelere kadar genişlediği hakkında fikir sahibi olmamızı sağlıyor. Yolun sağında ve solunda yer alan kır lokantalarının çokluğu yöreye ilgi gösterenlerin sayısının bir başka göstergesi sayılıyor. Lüks villalar geçiliyor Kilyos merkezine giriliyor. Baca gibi uzun, çevresini sarmaşıkların sarıp sarmaladığı tarihi su terazisini solumuzda bırakıp, bir başka tarihi yapıya Kilyos Kalesine çıkıyoruz. Kale aslında sivil ziyaretçilere kapalı, askeri bölge subay gazinosu sahası içinde yer alıyor. Siz saygıdeğer sihirli tur ziyaretçilerine kaleyi göstermeyi arzu ettiğim için görevlilere rica ediyorum. Turizm'in gelişmesine, yöre tanıtımlarına her zaman önderlik yapmış, çevreye, milli değerlere sahip çıkmasını bilen ve koruyan yetkililer nezaretinde kaleyi görmek için içeri alınıyorum.

  Kilyos Kalesi
  Kalenin yapım tarihi bilinmiyor, Sultan II. Mahmut zamanında restore edilmiş. Ortasında bir sarnıç bulunuyor. Yağmur yağdığı zaman sarnıçların dolması için su toplayacak bir sistem kurulmuş. Hicri 1197-1241 tarihinde Bahçeköy'e kadar tüm sarnıçlar bu dönemde imar ve restorasyon görmüş. Taş yapımı kalenin temizliği ile dikkat çeken kemerli, korunaklı muhafız bölümleri aynen korunmuş. II. Dünya savasında Boğazların korunması amacıyla Almanlar tarafından verilmiş 19.yy Krupp Kamalı çelik top kalenin burçlarında ki yerinden Karadeniz'i seyrederken, kale içinde 8 ayrı top sergileniyor. Kale kapısı üzerinde Sultan II. Mahmut tuğrası, her iki yanında iki savaş topu, karşısında kalenin ele geçirilişi şerefine o dönem dikilip günümüze ulaşan anıt çınar ağacı bulunuyor. 26 metre yüksekliğinde, 5,4 metre gövde çevresine sahip çınarın dikim tarihini gösteren tabelada 1460 yılı belirtiliyor.

  Kilyos Çarşısı
  Kale kapısından ayrılıp birkaç adım eski köy evlerini geride bırakıp yürüdüğümüz zaman tüm Kilyos manzarasına hâkim tepede konaklama tesislerinin kümelendiğini görüyoruz. Deniz tarafından çıkılan merdivenlerle veya araç yolu ile gelinen oteller tepesi, panoramik manzaraları ile hayranlık uyandırıyor. 50 adım da çarşının başındayız.
  Deniz yatakları, can yelekleri, mayoların denizle, piknikle ilgili tüm gerek simlerin karşılandığı dükkânlar, emlak ofisleri, butikler, ayaküstü veya oturmalı lokantalar, her şeyin gözler önünde cereyan ettiği, midye tava, çöp şiş, balık, tavuk, sucuk gibi iştah açıcı kokulara ve görsel lezzetlere sahip renkli çarşı, bir aşağı bir yukarı dolaşılıyor. Plaj kıyafeti ile gezenler, bisiklete, yeni moda motosikletlere binenlerle çarşı Güney sahillerini aratmıyor. Jandarma bölgesi sınırları içinde kalan bölgede tüm kalabalığa rağmen huzur kaçıracak olaya da rastlanmıyor. Boydan boya uzanan çarşı bitiminde koyu gölgeli, araç parklı çay bahçesi solda. İskele, kayıkhane, lokantalar sağda kalmak üzere iniyoruz. Yokuşun bitiminde önce plaja araçla gelenlere otopark, bitişiğinde Kilyos plajı yer alıyor. Tırmata Turistik Tesisleri adı altında hizmet veren (Eski Turban Otel) plaj sahasına kişi başına giriş 7,5 YTL. Cankurtaran, güvenlik, doktorlu sağlık, temizlik hizmeti verilen plajda duş+wc+ kabinler kullanılabiliyor.
  Özel kabin kiralamak isteyenler kabin için 20 YTL ödüyorlar. Plaj sahası içinde restoran, bar, büfe yer alıyor. Plaj 08.00 den 18.00 arası konuk alıyor akşam anonsu sonrası plajı terk ediş saati 20.00'yi buluyor. Şezlong ve semsiye için 7 YTL ödeniyor.
  Kilyos sahili devamında rüzgârsız tepelere sahip bölümün arkasında, 20 YTL çadır yeri kirası ödenerek kalınan kamp ve karavan sahası, kum kürü yapmaya elverişli, Tatlısu Kamping yer alıyor.

  Kilyos Solar Beach
  Kilyos plajının tam ortasında göze çarpan tesis İstanbul da gerçekleşen büyük organizasyonlara, dev konserlere ev sahipliği yapan Solar Beach.
  Gençlerin olduğu kadar, beyaz yakalılar olarak tanımlanan iş adamlarının, onların çalışma saatlerinde kendi başlarına gelen eşlerinin, ailelerin, iş yoğunluğundan uzun tatiller yerine yakın yerlere kaçış yapanların, trendleri, yenilikleri takip etmek isteyenlerin, araç ve motosiklet sahiplerinin ilgi gösterdikleri eğlence performans yeri.
  30 bin metre karelik alanda hizmet veren solar Beach, Türkiye'nin en büyük özel plajı ve acık hava gösteri merkezi olma özelliğini taşıyor.
  Rock İstanbul, Pink, Gipsy Kings, Ömer Faruk Tekbilek konserleri gibi çeşitli etkinliklere ev sahipliği performans merkezi, gece gündüz aktiviteleri ile İstanbulluların buluşma noktası oluyor.

  Ne var Ne yok
  500 metre özel plaj, 9 adet güneşlenme terası, 400 kişilik şezlong, minder, sürekli sağlık merkezi, hafta sonu sürekli bekleyen ambulans, güvenlik hizmeti sunuluyor. Konuklara 40 metrelik plaj barı, 6 adet bar ünitesi, 250 kişilik ana restoran, barbekü restoran, 4 yiyecek noktası, 30 adet duş ve soyunma kabini, konserlerdeki kalabalıklara göre hazırlanmış 80 adet wc ünitesini, 1500 araçlık özel oto park, hizmet veriyor. Eğlence, müzik, dansın bir arada yaşandığı Solar Beach'de jet ski, banana, surf, su kayağı, dalış kursu, trambolin, su sporları, sahalardan kumlara plaj sporları, doğa aktiviteleri yapılabiliyor. Arzu edenler dalış veya motosiklet kursu alabiliyor veya mayo, havlu, gazete, dergi, takı, zücaciye dükkânlarından alış veriş edip animasyonlarla vakit geçirebiliyorlar. Eğer hava sıcaksa Cumartesi Pazar günleri saat 15.00 den sonra gelenlere yer bulunmaz oluyor, hatta içeri giremeyip geri sdönmek zorunda kalanlara rastlanıyor.
  Giriş ücreti olarak tek kişi hafta içi 15 YTL, hafta sonu 25 YTL ödenirken, öğrencilerden fiks 15 YTL alınıyor, plaj gün batımına dek kullanılıyor. Konuklar gün boyu kumsalda ki şezlonglara veya güneşlenme teraslarına rahat edecekleri şekilde uzanıyor, güneşlenip, denize giriyor, acıktıkça, büfelerden, sucuklu, dönerli sandviçlerle veya makarnalı çeşitlerle iştahlarını bastırıyorlar. Portakal renkli gömlekli güvenlik görevlileri Solar Beach sahasında huzur kaçıracak hiçbir şeye olanak vermiyorlar.

  Kilyos'da Emlak
  Mevsimlik ev kiralamak isteyenler mobilyalı daireler bulabiliyor. Okulların açılış ve kapanışı dikkate alınarak kiralanan evler için Haziran - Eylül 4 aylık kira bedeli olarak 2,5 Milyar TL, villalar için 5-6 milyar TL ödeniyor.
  Kilyos'da imar durumu açık. Zemin tabakasının sağlam ve fay hattına uzak olması son yıllarda yaşanan depremlerden sonra bölgeye olan ilgiyi artırmış hayli görünüyor. Mecidiyeköy'e 20-25 dakikada gidilebilir olması, su probleminin bitişi, doğalgaz'ın kullanılırlığı yöreyi kışın da oturulur hale getirmeye başlamış.
  Girişte bir salon, mutfak, banyo, üst katta 3 yatak odası ve çatı odasından oluşan villalar bahçeli ve iki ve iki buçuk katlı olarak inşa ediliyor. Denize 150 metre uzaklıkta olanların fiyatları 200-300 milyar arası değişiyor. Bahçe ve estetik konum, fiyatları etkileyen bir başka unsur oluyor.
  Arsa fiyatlarında ise metre kare fiyatları 130 ila 150 dolar arası değişiyor.
  Zümrüt Emlak Kilyos Turban Caddesi no 21 de faaliyet gösteriyor, inşaat, alım satım, mevsimlik veya uzun süreli ev kiralama hizmeti veriyor.
  Osman Şişman. Tel: 0(212) 201 21 81

  Kilyos'un Sorunları
  Bu kadar güzellik arasında Kilyos'da hiç mi olumsuz bir şey yok derseniz var tabi. Özellikle güzelim denizin sahilinde, plajın içinde, 4 yıl önce batıp kuma oturmuş olan ve çevreye paslı görünümü ile görsel kirlilik yaratan gemi enkazlarının, bu kadar süre geçmiş olmasına rağmen hala kaldırılmamış olması, ilgililerin turistik bir merkeze ne kadar ilgili olduklarının göstergesi sayılıyor. Kilyos plajının iki başında yer alan enkazlar turizme ümit bağlamış Türkiye'nin imajını da zedeliyor.
  Yılların oteli Turban Tesisleri bir an önce hizmete girmesi, Kilyos'a gelen konuk sayısının artmasına, konaklama gün sayısına, yabancı turistlerin gelmesine, müşteri profiline de olumlu etki yapacağı bir başka konu olarak görülüyor. Bahçeköy geçişinde sıkışan trafik ise Belediyenin acil çare bulması gereken bir başka konu olarak seyrediliyor.

  Çok önemli dip not
  Deniz temiz, atık yok, kum plaj billur gibi parlak, kum kürüne faydalı. Kum deniz içinde de metrelerce devam ediyor.
  Fakat dalgalı havalarda Karadeniz asla güven vermiyor. Dalgalar deniz dibine kum yığıyor, bir süre sonra dip dalgalar getirdiği kumları geri götürüyor. Sığ seviyelerdeki tepelerin arkasında kuyu tabir edilen çukurlar, setler oluşuyor. Adım attığınızda yere basamıyorsunuz. Bu yüzden dalgalı havalarda açılmak tehlikeli ve rizikolu sayılıyor. Fırtınalı havalarda deniz yükseliyor kıyı şeridi değişime uğruyor, dalgalar aldığını açığa çekiyor.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Enkaz altında nasıl hayatta kalınır
 3. nasıl hamile kalınır
 4. Isparta Antiokheia Su Kemerleri -Antiokheia Su Kemerleri nerdedir,Antiokheia Su Kemerlerin
 5. İstanbulda ne yenir ne içilir,İstanbul yeme içme,İstanbul yemekleri,İstanbulda yemek mekan
 6. Gebe Kalma Koşulları Nelerdir, Nasıl Hamile Kalınır
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  NASIL GİDİLİR?
  35 km uzaklıkta yer alan Kilyos'a özel aracınızla gidiyorsanız Maslak yönünde yol alırken sola ayrılan sapakla ana yoldan ayrılıyorsunuz. Serin, manzaralı yol üzerinde 500 metre boyunca piknik ve deniz malzemesi satan tezgâhlar arasında gidiş gelişli iki şerit yolda ilerleyip tarihi su kemerleri yanından Bahçeköy 'e geliyorsunuz. Zik zakla geçilen Bahçeköy'de, alış veriş için park eden araçların ve yolun dar olması gibi nedenlerle gereksiz yere trafik sıkışıklığı yaşanıyor. (Avrupa yakasından Kilyos'a gitmek için otoyol kullanmıyorsunuz, gişelerden geçmek için bekleme yapmıyorsunuz, feribot sırasına girmiyorsunuz, köprü turnikelerinde huniye girer gibi daralmıyorsunuz ama Bahçeköy geçişi beklemelere neden oluyor).
  Zekeriya Köy kavşağından sola dönen araçlar bir süre rampa iniyor. Bu bölümler yazlıklar, çiçek satıcıları, bahçe düzenleyicileri, kır lokantaları ile geçiliyor ve Kilyos meydanına ulaşılıyor. Kilyos Merkez Otoparkı araç kira bedeli olarak 6 milyon ödeniyor. Kilyos'un Sarıyer'den uzaklığı ise sadece 12 km. Kilyos girişinde yer alan Şömine Restoran bahçesinde bekleyen atlara binerek orman yolunda uysal atlarla göllere kadar gezintiye çıkabilirsiniz. Rehber eşliğinde çıkılan gezilerde atların saatine 30 YTL ödeniyor. 10 gezi atı içinde "Şokella" isimli kahverengi, beyaz renkli Kızılderili atı sempati kazanıyor.

 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 10. NE YENİR?
  Kilyos Çarşı içinde hizmet veren "Zeyno'nun Yeri" temizliği ve lezzetleri ile rağbet görüyor. Midye tava, tavuk şiş, mantar, balık, sucuk, börek, çöp şiş yenebiliyor yarım ekmek arası 2 YTL ye karın doyurulabiliyor.
  Tırmata Plaj sahası içinde bulunan büfelerden aynı fiyata ekmek arası döner bir başka seçenek olarak ilgi görüyor.
  Kilyos yolu üzerinde bulunan piknik sahaları, sayıları 10 dan fazla olan kır lokantaları, araçları ile bahçe içinde piknik yapmak isteyenlere hizmet veriyor.
  Şömine Restoran aile işletmesi olup, et balık çeşitleri, uygun fiyatları ile dikkat çekiyor. Kilyos Caddesi No 8 de isteyenler kendi getirdiklerini de yiyebiliyor veya kır düğünleri için davetlerini buradaki 300 kişilik kapalı mekân olmak üzere, 1000 kişilik alanda verebiliyorlar. Kendin pişir kendin ye, mangal, minder keyfi, toplantılar, piknikler, okul yemekleri, şirket yemekleri, Masa tenisi, langırt, voleybol, mini futbol, at, fayton, gezinti arabası gezileri yapılabiliyor.
  Mönüde ızgara çeşitleri, Balık çeşitleri, Soğuk Mezeler (15 çeşit), ara sıcaklar, tatlılar, alkollü, alkolsüz içecekler bulunuyor.
  Şömine Restoran: 0(212) 201 25 17
  Ergun&Vural Bilgili: 0 532 771 60 26 - 0 537 653 78 32
  Diğer restoranlar
  Bolu 1 & 2 Restaurant (212) 201 12 00
  Salih 1 Restaurant (212) 201 10 64
  Salih 2 Restaurant (212) 201 11 10
  Munzur Restaurant (212) 201 10 04
  Gökdoğan Restaurant (212) 201 10 04
  Domani Restaurant (212) 201 16 88
  Canlı Alabalık (212) 201 14 68
  Dalia Beach Clup (212) 204 01 69

  Kilyos köy pazarı Cuma günleri kuruluyor.

  Solar Beach
  Karadeniz'in panoramik manzaralı restoranlarında, iştahla yenen yemekler dinlendirici zevkli saatler yaşamanıza neden oluyor.
  Solar Beach mutfağına ve mönüsüne göz atıyoruz.
  Kahvaltı tabağı. 8 YTL
  Sade omlet 5, peynirli 6, İtalyan omlet 7 YTL
  Alesta salata 8, Sezar 10, Meksika salatası 12 YTL.
  Alesta sandviçler 4,50 YTL ile 6 YTL arası değişiyor.
  Makarna Bolonez 12, karidesli linguini 15 YTL
  Tavuk ızgara 12, antrkot ızgara 16, kuzu pirzola 18 YTL
  Pasta, profiterol, tiramisu, cheesecake gibi tatlılar 6 YTL
  İçecekler ayran 3, cola, 5, portakal suyu 8 YTL
  İçkiler yerli bira 7, ithal bira 10, kokteyller 15 -20 YTL
  Sıcak içecekler çay 3, Türk kahvesi 4, diğer kahve çeşitleri 5 YTL.

  Solar Beach plaj barında görev yapan barmen Tarık, en çok tercih edilen kokteyl çeşitlerinden biri olan "Solar spesiyal"in tarifini sihirlitur okuyucuları için şöyle verdi.

  4 cl votka
  3 cl guantro (portakal likörü)
  3 cl seven camport (viski likörü)
  2 cl tekila
  8 cl taze portakal suyu
  2 cl granadın (renklendirici)

  Karıştırıcı içinde normal buzla beraber karıştırılıyor, süzülüp long drink bardağına boşaltılıyor, pipet, karıştırıcı, portakal kabuğu, kiraz, üzüm ile süslenerek servis ediliyor.
  Solar Beach (212) 201 10 12


 11. NEREDE KALINIR ? Erzurumlu Otel&Restoran
  2 kral dairesi, 9 mini süit, 23 oda
  Karadeniz manzaralı 60 kişilik teras, 60 kişilik kapalı salon
  Tel: 0(212) 201 10 03

  Kale Otel
  4 süit, 2 kral dairesi, 34 oda
  Tel: 0(212)201 18 18


  Yalı Otel
  27 oda, 60 yatak
  Tel: 0(212) 201 22 10

  Gurup Otel
  Tel: 0(212) 201 11 94

  Yuva Otel& Restoran
  Tel: 0(212) 201 10 43

  Yonca Motel& Restoran
  Tel: 0(212) 201 10 45

  Kilya Beach - Resort Otel
  Tel: 0(212) 201 23 55


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri