Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Deprem Haftası İle İlgili Hikaye , Öykü SESSİZCE KARA DEPREM Sessizce geldi katıldı aramıza. Bir sandalye verdiler hemen , oturup din lemeye başladı konuştuklarımızı. İşte
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 40      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Deprem Haftası İle İlgili Hikaye, Öykü

  Sponsorlu Bağlantılar
  Deprem Haftası İle İlgili Hikaye, Öykü


  SESSİZCE KARA DEPREM

  Sessizce geldi katıldı aramıza. Bir sandalye verdiler hemen, oturup dinlemeye başladı konuştuklarımızı. İşte, bu kızın annesi babası öldü. Adın ne senin? Gamze, Gamze Kara .Kara ha Evet, karaydı saçları, karaydı gözleri,karaydı teni.Ya şimdi?Ya bundan sonra?Kara mı olacaktı bahtı.Senin de fotoğrafını çeksin abla ,hadi!Çeksin mi?Omzunu silkti sadece, sessizce baktı gözleri.Sessizce ve kırık Umutsuzluğuydu objektife takılan.Kömür gözleri parlamıyordu,içten içten ağlıyordu bu kara yüz, dudakları gülmeyi unutmuştu.

  Yine de sessizce baktı gözleri objektife, sessizce ağladı

  Dokuz yaşında kendisine can verenleri kaybetmişti Gamze. Toprağın öfkesiydi onları uzaklara götüren. Kayaların, dağların, taşların öfkesi. Olsun anneannesi vardı ya, ona bakardı. Nereye kadar? Farkındaydı ölümün soğuk elleri anne babasını seçmişti. Beni görüyorlardır, değil mi? Yanımdalar biliyorum. Beni seviyorlar. Tek üzüldüğüm, keşke uzaklara gitmeselerdi.

  Sessizce baktı gözleri yine, sessizce sordu.

  Bir de kardeşi vardı Gamze'nin yedi-sekiz yaşlarında,

  Kara soyunun tek temsilcisiydi Barış,bırakır mıydı amca onu öyle çadır kentlerde.Aldı,götürdü Afyon'a.Ya Gamze?O sadece ve sadece bir kız çocuğuydu, amcaya yaraşmazdı!
  Sessizce baktı gözleri o anda

  Anne, acıktım, yemek yiyelim diyemeyecekti artık. İş başa düşmüştü, kendi kendini doyurmak zorundaydı. Aldı eline kovaları, doğru aşevine. Hey, küçük kız nasıl taşıyacaksın o yemekleri? Çadırımız uzakta tekrar tekrar gelemem, hem ben yalnızım, annem babam yok ki.

  Sessizce baktı gözleri kadına, sessizce yürüdü.

  Kara Gamze, bir küçücük hayat işte, taşların molozların, demirlerin arasından sıyrılan. Toprağın öfkesine yenik düşmeyen bir küçücük yürek öfkenin bağışladığı bir küçücük can. Okula gidecek büyüyecek. Silinmeyecek elbet bu öfke zihninden, sarstıkça sarsacak Kara Gamze’yi. En derinde bir yerlerde o uğultu hep duyulacak.

  Sessizce baktı gözleri arkamızdan, sessizce el salladı.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Turizm Haftası İle İlgili Hikaye, Öykü, Turizm Haftası Hikayesi
 3. Kanser Haftası İle İlgili Güzel Hikaye, Öykü
 4. Yaşlılara Sayı Haftası İle İlgili Hikaye, Öykü
 5. Dünya Madenciler Günü İle İlgili Anı, Hikaye, Öykü
 6. Dünya Turizm Günü İle İlgili Hikaye, Öykü
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Hiç olmadık bir anda yaşanılan deprem,sel gibi doğal afetlerin ne zaman yaşanacağı bilinmemektedir.Ansızın bu felaketleri yaşaya biliriz.Ama önceden önlemimizi alabilir ve tedbirli davrana biliriz.Evlerimizi sağlam temeller üzerine kurmak gibi korunma yollarını kulana biliriz. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri